şükela:  tümü | bugün
  • 1997'den beri internet kullanırım, bir sitenin kendini bu kadar rezil ettiğine ilk defa şahit oluyorum.
    site öyle kullanışsız, öyle karmaşık olmuş ki, yemeği sipariş edene kadar açlığınız geçiyor, o derece!
    bu arayüz değişiminden beri artık sitelerine girip yemek resimlerine bakıp, firmanın ismini google'da aratıp telefonla sipariş veriyorum. yemeksepeti'ne üye esnaf da bu durumdan memnun, bir çok müşterinin telefonla siparişe döndüğünü söylüyor.
    kendi ayağına sıkmak dedikleri bu olsa gerek.
  • amaç galiba batmak. bu kadar sikko bir uygulama görmedim ben. mecbur kalmış olmasam mümkün değil kullanmam ama bulunduğum çevrede ne yazık ki bunu kullanabiliyorum. rakiplerinizin bu denli yoğun olduğu bir zamanda nasıl bu hale düşüp iğrenç bir tasarım ve işlevselliğe bürünebildiniz şaşırıyorum.
  • verilen siparişi ödeme aşamasında editleyemediğiniz bir tasarıma sahip sikimsonik bir site haline geldi. google chrome browser kullanıyorum ve ne yaptımsa o siparişi değiştiremedim. yeniden vermek gerekti ben de yapacağınız işe osurayım diye kapattım pencereyi uygulamadan getir üzerinden sipariş vereceğim
    tanım: berbat bir tasarıma sahip site
  • yani siz buradan anlayın: tık
  • çalışan ve insanların alışkın olduğu bir tasarımı insan temelden neden değiştirir? daha doğrusu bozar? git bak sektörün en büyük şirketlerine amazon'a bilmem neye, güncellemeler, ekler ve dokunuşlar yapılır ama temel tasarım asla değişmez. bunlar çalışan, kullanıcının alışık olduğu tasarımı bozmak için yeni çalışmayan bir tasarım yapmışlar. kendilerini sabote hatta resmen intihar etmişler. daha kötüsünü görmedim. bunun sorumluluğu kimdeyse hesap sormaları ve eski tasarıma dönmeleri şart.
  • getir içerideki ux cilere el altı rüşvet mi verdi ne yaptı, daha kötüsü olamaz.
  • oha şaka mı bu? (bkz: #139525645)

bence yemeksepeti'ni içerden bitirmek isteyen biri var bu kadar kötü bir tasarıma başka açıklama bulamıyorum.
  • normalde sürekli tekrarlanan hareketlerde beyin otomatik pilota gecer ve o eylemi ezbere yapmaya baslar, ama bu tasarim inanılmaz şekilde hatalı oldugu için insan sürekli ilk defa gormüş gibi afallıyor. tanım: kullanışsız ve zaman alıcı bir tasarım.
  • kim tasarladı kim onay verdi bilmiyorum ama daha kötü nasıl olabilir dedirten tasarımdır. öncelikle o cırtlak pembemsi renk nedir öyle. ana sayfa iğrenç. uzak doğu çin japon siteleri gibi karmakarışık. aradığın şeyi bulmak işkence. adres tanımlamak bu kadar zor olmamalı. kısaca berbat.
hesabın var mı? giriş yap