şükela:  tümü | bugün
  • yemeksepeti.com üzerinde günün tarihinden yaklaşık olarak on günden fazla geçmesine rağmen yemeksepeti yorumlarımı ve verdiğim puanın yansıtıldığı konusunda ciddi şüphelerim var.şöyle ki olay ilk olarak bir pizza siparişi vermem ile başladı daha sonra gelen pizzayı beğenmedim ve düşük bir not verdim ama ne hikmetse 10 gün olmasına rağmen yorum yansımamış sipariş verdiğim restourantın altında hep süper müthiş harika yorumları varken benim yorumum neden yok ?

müşteri temsilcisi ile görüşmelerim de şu şekilde:
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    yani demek istediğim burda ciddi yorum aldatmacası olduğunu düşünüyorum.

edit : yemek sepetinden 1 dakika önce arandım.yumuşak sesli sorun çözücü bir abimiz tabiki her firmada olduğu gibi işte ysfcnky7 bey yorumunuz kötü idi yayınlamadık cinsinden bir açıklama yaptı.bende dedim o zaman düzelteyim ben yorumu sizin istediğiniz gibi o şekilde yayınlansın çünkü ben yorumlara bakıp karar veriyorum herkes gibi bakalım mailime düzeltmek için info maili atacaklar o şekilde olan kısmı kaldıracağım ama şöyle bir şey var yorum yapılalı 10 gün geçmiş böyle bir olayı burda yazmasam sümen altı edileceği bir gerçek olduğu tescillenmiş oldu gözümde...

edit2 : herkes şuna takılmış yok sümük gibi yok bilmem ne kardeşim gelen beynirin akışkanlığı sümük gibi idi yani bunu nasıl tanımlayayım iğrendim attım zaten yani adamlar seni kandırıyor kötü bir şeye iyi deyip bir nevi dolandırıcılık yapıyorlar uslubum sert katı hoşuna gitmemiş olabilir mevzu burda böyle bir oloy var mı yok mu sorgulamak tamam nimet kabul de karşı tarafta nimeti hazırlarken öyle hazırlamasın bir zahmet 20 lira veriyorsun bugün en dandik pizzaya ama peynir çok garipti yani unutamayacağım bir mevzu olduğu için ve yorumum yayınlanmadığı için evet burda sizinle paylaşıyorum...

edit 3 :" müşteri hizmetlisinin suçu değil ve siz ona bağırıyorsunuz." ve engelle yazmış bir arkadaşımız kendisini çok iyi anlıyorum evet bende çalışanım bende özel sektördeyim yanı emeği anlayabiliyorum ama şöyle bir olay var benim orda o sözlerim kesinlikle o temsilciye değil zaten binlerce bu şekilde yorum yapıyoruz sonra da kardeşim seninle ilgili değil kendi üstüne alınma benim derdim firmaya tarzında o yuzden çok çok sinirlenip o şekilde sert konuştum kabul ediyorum ama bu müşteri temsilcisi ile ilgisi yok zaten öyle düşünen insan da çalışmasın orada.

edit 4 : evet kabul müşteri temsilcisi için yanlış yaptığımı kabul ediyorum ama bunu yukarda da yazdım kişisel bir şey değil ordaki insan bunun kişisel olmadığını eminim sizden olduğunu çok çok daha iyi biliyordur.mesaj kutuma boşuma mesaj atmayın bir iki mesaj geldi teşekkür ederim yorumun için deyip kendimi açıkladım.zaten müşteri temsilcisi ile ne gibi bir münasebetim olabilir çok çok sinirli ve gergin bir halde dalga mı geçiyorsun diye tepki verdim ne bekliyorsunuz kimse ingiliz centilmenliğine sahip olmak zorunda değil evet kabul kaba ve sert bir mizacım var ama bunu kötü niyetle yapılmış olarak algılamak bence asıl kötü niyet.

edit5: burda mevzu benim kaba tarzım değil yemeksepeti.com da yorum manipülasyonu var mı yok mu ?

sonedit: yorumum işleme alındı mail ile düzeltin yayınlayalım demişlerdi bende "öncelikle lezzet berbat ıslanmış hamur üzerine kokan garip bir salam var. hazır kullanın eyvallah ta bu kadar da berbar pizza olmaz bir peynir berbat neyse ayrı bir mesele de kurye elemanın abi telefonum yok dakikam bitti demesi burası öyle bir kurum ki demekki personeline telefon yada iş hattı vermıyor" de düzeltip attım bunu yayınlayın diye şimdi yayınlamışlar kendilerine teşekkür ederim buradan...
    bazı arkadaşların uslubuma barzoluğuma falana filana takıldığını anlayabiliyorum empati yapabiliyorum ama haksızlığa uğradığımı düşününce sinirleniyorum ve açıkçası sikimde değil yorumlarınız da bakın 5 tane edit paylaştım.hata yaptığımı kabul ettim dikkatimi çektim geri kalan umrumda değil ulan hırsızın hiç mi suçu yok ne adamlarsınız istediğim gibi ararım hakkımı küfür de ederim hakaret de ederim keşke herkes ben gibi olsa türkiye eminim daha güzel bir yer olacaktır.
  • bazen işletmeler, yorumu çok agresif bulunca ya da hoşlarına gitmeyince, yemeksepeti ile iletişime geçirip kaldırtabiliyorlar. tabi bu durumun manipülasyon seviyesinde olup olmadığı tartışılır. çoğu zaman bölgedeki lokal-rakip işletmeler çeşitli vasıtalarla sipariş alıp, çok kötü yorumlar yazıp puan düşürme eylemine girişebiliyorlar.

puanların silinip silinmemesi gibi bir durumu bilmiyorum
  • olumsuz yorumların yoğunlukta olabileceğini bir an olsun düşündün mü?
    (bkz: çok temiz kalplisin)
  • yemek siparişi verilen bir platformda "sümük gibi" yazıp bu yorumun kabul göreceğini bekleyen, hırsını kaba ve saldırgan bir üslup ile çalışandan çıkaran bir adet tüketici barındırır.

haklı olmayı bile beceremiyorsunuz.
  • bende yorumlarda ve puanlarda bir gariplik hissediyorum.
    3 gün önce puanı 6.x olan restaurantın puanı bir kaç gün sonra 8 olarak karşıma çıkıyor.

ya da puanı 5'in altına inen bir burger zincirinin bir dükkanı bir kaç gün sonra 7 küsürlerden tekrar sahne alıyor. bu döngü hep böyle devam ediyor.

yemek sepeti üstünden sipariş verirken yüksek puanlı yerlere aldanmamak gerekiyor bilginize ey sözlük halkı.
  • "olumsuz yorumların yoğunlukta olabileceğini bir an olsun düşündün mü?" sorusu gelmiş iyi de ne farkeder herkes 10 üzerinden 9 8 7 almak zorunda da benim mi haberim yok sınava geldi ise min 70 alırsın diyor mu size hocanız ?. işletmeler agresif yorumları sildirebilir demiş başka bir arkadaşımız birde manipülasyon mu tartışılır demiş o zaman ben neden yorum yazıyorum ki ? o zaman botlarla doldursunlar orayı tum yorumları tek komut satır ile "ay müthiş harika" yazsın kız profilimi burası hizmet satıp para alıyorlar o zaman bende işletme açayım ayıplı ürün satıp yorumları sildireyim...
  • puan manipülasyonu da cabası. ara sıra eski restoranlara kalite hizmet vs artmadan pump yapıyorlar fark etmiyor değiliz.
  • "hırsını kaba ve saldırgan bir üslup ile çalışandan çıkaran bir adet tüketici barındırır." demiş arkadaşımız tabiki öyle diyeceğim siz kargo vermişsiniz kargo on gün sonra geldiğini düşünün ne yapardınız ki onda bile belli bir yerden taşınıyor açıklanabilir bir durum ama yorum için ise 10 gün hemde hiç bir açıklama olmadan bana yorum düzelt de demediler sümük gibi olmasını burada tarif edecek değilim. bana yorumunuzda sorun var da donuş atabilirlerdi öyle bir şey de yapmadılar.
  • "dışarıdan yenen pizza mı kaldı" dedirtir.
  • "dışarıdan yenen pizza mı kaldı" dedirtir. demiş arkadaşımız konumuz burada yorumlarda puanlamada manipülasyon yapılması ne yapayım akşam olmuş işten dönmüş bir birey olarak her gün pizzacı mi gezeyim allahım nasıl yorumlar geliyor ...