• birçok kişinin daha önce başına geldiğini tahmin ettiğim bir rezalet. ben de yemeksepeti'nden benzer cevaplar almıştım.
  • rezalet puanım 10 kanka
    madem bi bok yiyosun yerine getir katakulli çevirip de milleti kandırmak da neyin nesi.
  • "getir yemek" reklamı olmayasın...
  • 7 dakika içerisinde ödeme yapmaya hazır olduğum hâlde " tercih ettiğiniz restoran, geçici olarak servis dışıdır. lütfen daha sonra tekrar deneyiniz " uyarısıyla sipariş vermem engellendi. restoran yoğunluk yaşayıp iptal ediyorsa o yoğunluğu joker yazılımı otomatik olarak dengelemeli. bunu müşteriyi mağdur ederek yapmanız gerçek bir rezalet.

ysge: şu anda joker ekibinde çalışıyorum. o işler öyle olmuyor gibi tam :s
  • 2 gündür joker veriyor, siparişimi seçip sepete atıyorum. sonra şak diye ekranda "tercih ettiğiniz restoran, geçici olarak servis dışıdır. lütfen daha sonra tekrar deneyiniz."
    sonra ne mi oluyor? tekrar girdiğinizde jokeriniz gitmiş oluyor. işte böyle saçma sapan bir sisteme sahip. sepetinde o restorana ait bir ürün olan kullanıcı varsa restoranın hizmet dışı kalamaması gerekir ya da farklı bir jokere geçiş hakkı vermesi gerekmektedir.
    e : düzeltme
  • esas rezaleti fahiş reklam ücretleri ile yemeksepeti'nin kendisinin yapmasıdır. herkes restoranları kötülüyor ama o restoranlar özellikle şu pandemi sürecinde sırf eleman parası verebilmek için fahiş ücretli joker kampanyalarını arttırmaktadır.

yemeksepeti'nin fahiş fiyatlandırmasını bilmeyenler için aydınlatma amacıyla örnek fiyatlardan durum izah edilecektir;

restorandan 165 -tl bedelli joker siparişi verilmiş diyelim. "120tl ye, 75tl öde!" joker indirimi ile müşteri 75-tl +45-tl=120-tl ödemektedir.

sözleşmeye göre her uygulanan joker indiriminden yemeksepeti reklam ücreti almaktadır. bunun hesaplaması da şu şekilde; ödenen bedelden (120-tl) toplam sipariş bedelinin yarısı (165/2=82,50-tl) çıkartılır. (120-82,50=37,50-tl) elde edilen bu 37,50-tl yemeksepeti'ne reklam geliri olarak ödeniyor.

bunun üzerine yemeksepeti 120-tl üzerinden %12 komisyon da kesmektedir. (120*0,12=14,40-tl)

yani restoran 165-tl'lik yemek için 120-tl alıyor ve bunun 37,50-tl+14,40-tl=51,90-tl'si yemeksepeti'ne ödenmekte.

bunun %18 kdv'sini de unutmayalım. 51,90-tl *0,18= 9,34-tl

yani restoran 165-tl'lik joker siparişi aldığında cebine giren para yalnızca 120,00-tl -51,90-tl + 9,34-tl = 58,76-tl etmekte.

tekrar ediyorum, joker indirimi ile gelen 165-tl'lik siparişten restoranın cebine giren para yalnızca 58,76-tl. bunun malzeme ücreti, kirası, eleman masrafı vs vs gibi maliyetleri bile karşılamayacağı aşikardır sanırım.

uygulanan fahiş reklamlandırma fiyatı ile ürünü neredeyse 1/3 fiyatına vermek zorunda kalan restoranları kötülerken kimse "emeksepeti" gibi komik algı operasyonları ile küçük işletmeyi sömüren yemeksepeti'nin kazandığı fahiş paraları hesaba katmıyor.
  • joker indirim veriyorum adı altında aslında size aynı fiyata ürün satılmasıdır.

buyurun:

görsel 1, joker menüde indirimli menü yok
    görsel

görsel 2, joker menüde orta boy pizza fiyatı 40 lira
    görsel

yani 2 orta boy pizza 80 lira, 25 lira joker indirimi (70'e 45 öde) ile 55 lira ödüyorsunuz

görsel 3, joker indirimi olmadan
    görsel

2 adet orta boy pizza 55 lira. bravo gerçekten. tam bir ortadoğu zihniyeti pazarlama stratejisi.
  • her gün karşıma bir başkasının çıktığı rezaletin ta kendisidir. eskişehir'de acıktık fast food premium isimli bir restoranın fiyatlandırma politikasının ekran görüntüsünü ekliyorum sözlüğe.

görsel

ayvalık tostu 52tlymiş. 39tlye düşürmüşler fiyatı
    sucuklu kaşarlı tost 40tylmiş. 30tlye düşürmüşler fiyatı
    patso 44 liraymış. 33 liraya düşürmüşler fiyatı

sayın cumhurbaşkanımız daha 17 eylül'de fırsatçılarla mücadele edeceğiz diyordu.
    haber linki

anlaşılan yemeksepeti bir türlü zıpır restoranlarına mukayyet olamıyor. yemeksepeti, çöpsün.
hesabın var mı? giriş yap