şükela:  tümü | bugün
  • "apartmanın aidatını ödememişler ne ziller ne de otomatik çalışıyor bi de üstüne üstlük telefon da bozuldu tam oldu. yemeği getiren arkadaş mümkümse biraz sabırlı olsun hemen gitmesin bu yemeğe çok ihtiyacım var ben kendisine camdan bakıcam düzenli aralıklarla."

geçen hafta kfc'ye yazıldı.
  • "abicim iyi geceler,
    siparişi getiren arkadaş bide yandaki bakkaldan kısa 2001 alabilir mi? ha bide evde çay bitmiş, sizde varsa böle sallama falan 1-2 tane getirirseniz çok seviniriz."

gecenin 4'ünde dürümcüye yazılan nottur, kısa 2001 gelmiştir, çay ellerinde kalmamıştır ancak yan büfeye bile sormuş; bulamamışlardır :)
  • "getirmeyeceginizi biliyoruz ama fazladan ketcap mayonez getirebilir misiniz? sonucta isteyenin bir yuzu vermeyenin iki yuzu kara.

kolay gelsin :) "
  • "gelirken bi sigara bi de gofret alır mısınız" ya da "siparişim bu sefer gerçek bir yemek gibi sıcak gelebilir mi?" buna örnek olabilir.
  • ortalama servis süresi 45 dakika olan pizza time batıkent'e verilen iki pizza siparişine:

"son siparişimiz 1 saat 20 dakikada ulaşmıştı, bu defa daha çabuk olabilirseniz seviniriz :) saat şu an 18:48. sevgiler"

18 dakikada yolladılar.
  • bazen restoranın ve özellikle kuryenin motivasyonunu arttırmaya yönelik notlardır. mc donald's'a verilen siparişte;

" şu anda dürümcüden de telefonla sipariş vermekteyiz. çok aç bir kalabalığız. hangi kurye önce getirirse 10 liralık büyük ödülü o kapacak. let the game begin."

sonuç mu? bir adet "abi kazandım mı?" diyen ama 2 dakika ile kaybeden ve hüzne boğulan mc donald's kuryesi ve bir adet iddiadan haberi olmadığı için ödülü alamayan ama 14 dakika içinde gelerek yarışmayı kazanan dürümcü kuryesi.
  • "lutfen olabildigince cabuk olsun, final donemi malum, cok acim ve cok acken calisamiyorum :( "
  • biraz akıllıca yazarsanız gerçekten avantaja döndürebileceğiniz notlardır örneğin*, eğer bereketten iki adet dürüm döner sipariş etmişseniz bir tanesine yeşillik bol, diğerine domates bol yazarsanız ikisi için yazdığınız tek yeşillik domates bol olsun notundan daha çok garnitür ile karşılaşırsınız.***
  • "acılı olabilirse süper olur"

sonuç: yemeğin kendisi acılı olmasa da normalde muhtemelen ezme konulan plastik kabın yarısına kadar pul biber gelir.
    kebapçıları seviyorum.
  • diyet yapıldığı zamanlarda her akşam kozyatağı mcdonald'stan salatavuk ve milk shake siparişi verilir. ilk siparişte milk shake için kamış gönderilmeyince, sipariş notu kısmı kullanılır, "lütfen kamış gönderiniz" diye. 5-6 sipariş boyunca bu not tekrarlanmasına rağmen hiç bir zaman kamış gelmez.

en sonunda dellenilip "sakın kamış göndermeyin!!!" notu yazılmasıyla, kapıya gelen kişinin "özellikle kamış getirmeyin demişsiniz, o yüzden getirmedik" demesiyle işlevi sorgulanmış not alanıdır.
hesabın var mı? giriş yap