şükela:  tümü | bugün
  • birkaç defa karşılaştığım kurye.

en sonuncusu "adım murat, sipariş ne kadar hızlı geldi bak sıcacık, yorum yaparsan daha da hızlı gelir" dedi.
  • insanlar genelde memnun kalmadıklarında yorum yazar. memnun kalındığında da yorum yazılması bence güzel bir jest. kendi adına yazılmış olumsuz bir yorumu dengelemeye çalışıyordur, böylece işverenine karşı daha iyi görünecektir.
  • bunun bir de yemeği tam bir saatte getirip soğuk pizzayı elime verdikten sonra "abi yorum yazarsan çok memnun olurum" diyen pişkin versiyonu var.

yazdım tabi.
  • ben olsam yazardim. yaptigi is kolay degil. ama tabi hitap sekline de bagli.
  • (bkz: eskişehir'de kuryenin müşteriyi darp etmesi)

yapılan yorumların bir bedeli olacaktır.*
  • kredi kartı ile ödemelerimde, üzerimde nakit olmadığı için bahşiş için affetmesini isteğimde hemen o malum istek beliriyor: "olsun. iyi bir yorum yaparsınız."
  • samimi insandır, minimum ücretle ordan oraya koştururken bir de beyaz yaka tipi performans meseleleriyle uğraşmak zorunda kalmıştır.

bu ricası "murat bey performansınız çok düşük" lakırtısı duymamak içindir muhtemelen. iyi yorum yazıldığını görünce bahşiş almış kadar sevinir bu aslan parçası.

not: kurye murat'ın bir yakini
  • zaten niye yazmazsınız ki. elinize mı yapışacak ya da para mı kesecekler. iyilik yapmaya ne kadar da üşenir oldu insanlar.
  • ayni yerden yemek tekrar soylenecekse mecbur yazilacak yorumdur. ben ayvalik tostumu sucuklu istiyorum dostum tükürüklü değil.
  • bana birisi,

başkan bak pizzayı orta boy istemişsin ben büyük boy koydurdum , patatesleri de büyük boy yaptırdım , eğer yorum yaparsan benim adıma yemeksepetinde bidaha pizzanın yanına daha neler koydurcamm ne güzellikler yapcam sana dedi , sanki esrar satıyor pezev*nk, neyse ben yine de yorumumu yaptım...