şükela:  tümü | bugün soru sor
  • nevzat aydın az önce şirkette tüm çalışanlarla bir toplantı yapmış ve ülkede hayat koşullarının ağırlaşmış olması nedeniyle herkesin maaşına normal zamlarına ek olarak %10 zam daha yaptıklarını açıklamış. valla helal olsun.
  • desene işten çıkarmalar yakın.
  • bizim patron ekiple yemeğe çıktıktan sonra herkese kendi yediği yemeği ödetmişti. alman usulü hani. patron var patron var işte. bravo.
  • piyasada millet iş riski nedeniyle tedirginken nevzat aydın'ın bu yaklaşımı çok değerli. çalışanları eminim hem çok rahatlamış hem çok mutlu olmuşlardır.
  • darısı başımıza.
  • merdiven altı patron şirketleri ile karıştırmayın. işten çıkarma vs olmayacaktır. zaten toplasan kaç çalışanı var.
  • hayrina degil mecburiyetten yapilmis zamlardir. su ortamda zam yapmazsaniz elinizdeki kaliteli calisanlari tutmaniz mumkun degil. yine de dusuk buldugum zamdir, calistigim sirket enflasyon duzenlemesi adi altinda %20 yapti mesela. (senelik zamlar ayrica nisan'da belirleniyor)

not: ankara'da junior / senior yazilimci ariyoruz.
  • ülke bu durumdayken neresinden baksan klas hareket. şu maili atmış çalışanlara:

bu da mail

ahali,

yemeksepeti olarak bugüne kadar elde ettiğimiz başarıların, tüm çalışanlarımızın ortak eseri olduğunu her fırsatta dile getirdim. dünyanın dört bir tarafındaki yemek siparişi şirketlerine bakın, bizim yapabildiklerimizi başarmış pek bir firma olmadığını göreceksiniz. şirketinizle ve başardıklarınızla gurur duyabilirsiniz. bu bahsettiğim başarıyı sadece rakamlardan ibaret olarak da düşünmeyin; yemeksepeti şirket kültürü, bence birlikte başardığımız işlerden en acayip olanı - başarı derken bir de şirketler arası futbol turnuvasından numune galibiyet alamadan dönen futbol takımımızı, mühim olanın yarışmak olduğunu bize tekrar hatırlattığı için tebrik ediyorum. ne diyoruz hep? yemeksepeti markası bir logodan, etiketten ya da slogandan çok daha fazlası; yemeksepeti’ni bizler oluşturuyoruz, her birimiz.

sizlere sunabildiğimiz imkanlar arasından; yılda iki defa gerçekleşen ücret artışlarını, departmanlara göre değişen aylık/yıllık performans primlerini, esnek çalışma saatlerini, türkiye'nin en iyi ofisinde çalışmanın ve uyumanın keyfini ve sağladığımız irili ufaklı diğer olanakları zaten biliyorsunuz. terasa da jakuzi yaptırsak iyiydi ama beton ağırlığı kaldırmıyormuş.

kenetlenmenin, empatinin önemini zor günlerde daha iyi anlıyoruz. bu yüzden bugün biraz daha fazlasını yapmak istedik.
    ekim ayı maaşlarıyla birlikte, yemeksepeti'nin tüm çalışanları maaşlarını %10'luk ücret artışı ile almaya başlayacak. bu artış, az önce saydığım haklarınızdan bağımsız olarak, tamamen ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar gözetilerek planlandı.

biliyorsunuz, benim şahsi yatırımlarımın %95’i türkiye’de. ben kendim de buralıyım, burada doğdum ve yaşıyorum. bu ülkeye, size, zagor'a ve trabzonspor'a inanıyorum, inanmaya da devam edeceğim. hepimiz çok daha iyi günler görmeyi istiyor ve bunu hak ediyoruz.

umarım imkanı olan tüm kurumlar kendilerine benzer yollar çizebilir.

güle güle harcayın arkadaşlar. benim için çok önemlisiniz.

nevzat aydın