şükela:  tümü | bugün
2736 entry daha
  • az önce "pilava safran konulmaz." diye birşey duydum. spor eğitmeni olan bu abi haşlama yerine kızartma tavuğu seviyormuş.

yarışmacı grubu böyle olan yemek yarışması.
  • televizyon açıkken denk geldiğim, başından sonuna kadar izlediğim ömür törpüsü.

bu insanlar gerçekten, rol yapmıyorlarsa ayıp lan, vallahi billahi yazık!

-karnabahar ograten, denilen şeyi, karnabahar kızartması olarak bilen insanlar,

-mantar çorbasının içine isot filan atılmasını isteyen insanlar,

-coleslaw denen salatayı duymamış, hadi onu da geç, lahanayı sadece sarma ile kapuska dışında başka bir yerde kullanılamayacağını düşünen ev hanımı.. onu geç, bunu diyen 13 yıldır evliymiş.. hanımefendi saçmaladı..

-safrandan bihaber olan insanların, kalkıp safranlı pilav olmaz, safran tatlıda kullanılır demeleri..

-bir de, tavuk ana yemek olmazmış, ara sıcak olurmuş diyen, optik beyefendi de işin tuzu biberi oldu. annesi, eşi beef wellington’la besliyor herhalde her akşam amk. bunlara kıracaksın 4 yumurtayı, yaracaksın ekmeği, vereceksin 2-3 baş soğanı yesinler dursunlar.
  • show tv'deyken anneannem ve dedeme gittiğimde hep izlerdim. o dönem de böyle aşırı yorumlar vardı ama ne bileyim o zamanlar çok severdim. yıllar sonra tv8'de denk geldim. başta sevindim. yemek yapma kısımları yine iyi ama o masadaki tiplerin özellikle seçildiği o kadar belli ki. reyting önemli tabii ki ama kalite de önemli, seviye de önemli.

bu arada kıbrıslı haber sunucusu saffet soykal'ın show tv'deki dönemlerden kalma yarıştığı program efsaneydi. gülmekten ölmüştük. seviyorum böyle adamları.
  • sunucusunun neden dudak parlatıcısı kullanıp programa çıktığını merak ettiğim program.
  • program sunucusu onur büyüktopçu'nun kimi zaman ve özellikle gözlerini açtığı anlarda şuppiluliuma'yı andırdığı program**. eğlenceli.
  • bu hafta yarışan bıyıklı kebapçı için (bkz: sur ocakbaşı)*
  • an itibariyle, 4 tane görmemişin yorum yaptığı program. onur’un acilen ayar vermesi lazım.
  • 3 kadın (1 türbanlı, 1 fitneci, 1 huysuz yaşlı)
    2 erkek (1 efemine, 1 keko)

bu kontenjanlar hiç şaşmıyor nedense. aynı tespit birkaç entry yukarıda da yapılmış.

saçma sapan bir yemek programı.
  • spor eğitmeni olup, bizim sanayici hüsnü abi kadar göbek yapmış bir adet şakacı içeren program.
  • yarismacilara her gunun sonunda 10 uzerinden puan vermeleri yerine tek oylamada yedikleri yemekleri 1'den 4'e kadar rank ettirseler adaletsizlik sorununu cozecekler. niye puanda israr ediyorlar anlamadim.
3 entry daha