şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trt belgesel kanalinda zaman makinesi isimli belgeseli sunan ve yoneten kisi... gece gece sahsima gonderilen sms lerin sesi ile uyanip "trt belgesel'i ac, ikizin var" mesajlariyla gozgoze geldim... gercekten kendisi "insanlar cift yaratilmistir" sozunun karsiligi benim icin... belki bir gun bulusuruz da ama, guzel bir program kesfetmis oldum... arkeolojiye meraki olanlara tavsiye ederim... belki de arkeolojiye ozel bir ilgi duyanlar birbirimize benziyoruzdur... ilk entrysini girmek de bana kismetmis... selamlar...
 • tam hakkında ilk entry'i yazmak için kenara kaydetmiştim ki benden önce keşfedilmiş olduğunu gördüğüm tv'ci.

  güzel programı var, belli ki gönül de veriyor ama velakin program sunarken ifadelerine güç versin diye el kol hareketlerine bir akış vermeye çalışıyor ama bu, kendisini fena halde itici yapıyor. eline koluna takılmaktan ne dediğini izleyemiyorum.

  beden diliyle ilgili bir ders alabilir ya da daha doğal olabilir. çünkü yapmacık duruyor.

  bunun dışında oldukça beyefendi ve işini seven biri gibi görünüyor. genç bir arkadaş. başarılar dileriz ken'sine.
 • gayet profesyonelce belgesel hazırlayan insan. zevkle izliyoruz. tek eksisi trtde olması. keşke ntv, cnn vs. gibi nispeten daha az yandaş bir kanalda yayınlansa idi. daha içimize sinerek izlerdik.
 • bu gün trt de izledim,bence işinin hakkını veren arkeolojik,doğa araştırmacısı.başarılar dilerim.
  edit:etkileyen bir sunumu var.anlatmak istediklerini çok güzel tarihsel mekanlarda çekiyor.mekan seçimi harika.tarihi konuları müfredatta ki gibi sıkıcı olmaktan kurtarıyor,tarihi birebir yansıtan belgesellere imza atıyor.tarihsel süreçte bizi buraya getiren tüm materyalleri anlaşılır bilimsel bir dille aktarırken, bilimsel tezler ile desteklemeye çalışıyor.türkiye de ders görme yöntemini keşke bu kardeşimizin yaptığı gibi yapsa öğretici kurumlar.yapılan milyonlarca liralık harcama boşa gitmemiş olur.türk televizyonlarında yayınlanan içerik olarak da bir türk tarafından hazırlanan en doyurucu belgesel.
 • trt beşgesel'in kuşkusuz en iyi iki programından biri olan zaman makinesini hazırlayan arkeolog. diğeri için (bkz: yeni şükran oteli) bazı güzel yapımlar dışında diğer programlar şöyle çünkü, temizlik hastaları, alışverişkolikler, ev avcıları...
 • trt belgesel kanalının en güzel programlarından biri olan zaman makinası’nın yapımcı, yönetmen ve sunucusu olan arkeolog.

  arkeoloji, tarih, genel kültüre meraklı tüm seyircilere hitap eden bir program hazırlamış. kısıtlı bütçeyle çekilmiş olmasının açığını, verdiği iyi bilgi ve sıkmayan kurgusuyla kapatıyor.

  belgeselciliğin bu kadar az prim yaptığı ülkede üretmeye çalışmak zor olsa gerek ancak kendisine bu güzel seriyi izlememi sağladığı için gönülden teşekkür ediyorum.
  bölümler youtube’a yüklenmiş, izlemek isteyenler için linkler;

  1. bölüm: paranın hikayesi:
  2. bölüm: ölenlerin ardından
  3. bölüm: suyun hikayesi:
  4. bölüm: zamanı ölçmek:
  5. bölüm:ateşin hikayesi
  6. bölüm:yazı:
  7. bölüm:metal çağları:
  8. bölüm:kil ve çömlek:
  9. bölüm: güvenlik ve haberleşme:
  10. bölüm:bugünün hikayesi:
 • günümüz türkiyesinde yerli belgesel olarak izlenebilecek nadir güzellikteki programlardan biri olan zaman makinesinin sunucusu, herşeyi. programda gözlemlediğim kadarıyla oldukça ciddi ve sıkıcı olduğunu düşünmüştüm. biraz google'layınca içindeki çılgını daha net görebildim.
  https://www.instagram.com/p/qz_bqstiag/

  eminim buraları okuyordur, nice güzel yapımlarla karşımız çıkmasını ümit ediyorum. kendisi ümit vaad ediyor gençlik adına.
 • belgesel izlerken reklam aralarında gözü survivor'a takılan "entelektüel" sözlükçülerin zaplarken gözden kaçırdıkları belgesel yapımcısı.
 • oldukca yakisikli sunucu/yonetmen.
 • türk yapımı en iyi belgesellerden birisine imza atmış olan arkeolog. (bkz: zaman makinası) izlemeye başladığınız zaman bölümler bir bir akıp gidiyor. çok başarılı bir iş çıkartılmış. on bölümün hepsinde geçen antik kent isimlerini kaydedip bir bir oraları gezmek gerekiyor. tekrar tekrar izlenilesi bir yapım, arkeoloji ve tarih aşıklarına önerimdir.