• duygusallığı ile çileden çıkartıp, sırf hataları ve kusurları ortaya çıkmasın diye anlaşılmamak için kasan, ince yapılı ve izlenimime göre genelde elmacık kemikleri çıkık olan erkek modeli.
  • (bkz: yengec erkegi)
  • burc hakkinda en bilimsel elle tutulur verilere atlantisten gelen zekiyenin sahip oldugu erkek tipi.** **
  • vay anasini ne bokun soyuymusuz dedigim kavram.dunya uzerindeki 250 milyon ayni karakterdeki burctas kardeslerime selamlarimi yolluyorum.
  • kabukları altında sakladıkları duygusallıklarının yanında, çabuk sinirlenip çabuk sönen* sağlam karaktere sahip, kendinden asla ödün vermeyen erkek. tipik bir yengeç erkeği için (bkz: tek sevdiğim)
  • eve dair her seyle fazlasıyla ilgili, duzen ve intizam seven, hayatın inis cıkıslarına evinde saglam yuvasında gogus germeye calısan, biraz ice kapalı ancak kendini cok iyi ifade eden, adalet duygusu fazlasıyla gelismis, sevdigi kadına tapan erkek tipi... bu turun en belirgin ozelliklerinden biri de her konuda söylecek bir kac lafı olması, bilgili, kültürlü altyapısı ve de omur boyu degismeyen muhalif tavrıdır, tabii tum bunlar bana en yakın yengec erkegine dair gozlemlerim, istisnalar kaideyi bozmaz...
  • cok cabuk asik olabilen(yani oldugunu sanan) sonra bir anda "ben ne yaptim lan??" diyip kendine gelen, ortamdan bir sekilde sivisip kacan erkek modeli. baskalarinin gazina da geldikleri olur bu konularda..eros'un okunun 12'den vurmasi zordur bunlar icin, hep saga sola gider meret..
    (bkz: sigh)(ara: kendimden)
  • tek aşk, ideal sevgili, taparcasına sevmek, eski sevgiliyi ancak bir senede unutabilmek... bunların hepsi yengeç erkeğinin iç dünyasının birer parçalarıdır. romantik, evcimen, sadık ya da bunun gibi "kadınlar için kulağa hoş gelen" özellikleri nedense iyi birşeymiş gibi... aslında gerçekle yüz yüze kaldığınızda, uzaktan göründüğü gibi değildir. içine kapalılık, özgüven eksikliği, aşırı bağlılık bu tip erkeğin kopamayacağı kişiliğidir. kendisi, durumun ne kadar anormal olduğunun farkında olsa da, saplantılarından vazgeçmeye çalışsa da, insan "öz"ünü içinden nasıl söküp atabilir ki? kimi zaman garip kişilik bunalımına düşenleri vardır. örneğin: "aslında ne, kim olduğumu biliyorum. ona yaranmaya çalışmam saçma; ama vazgeçemiyorum. her$ey bizim için mükemmel olmalı." gibi iç sersenişlere kapılır, ardından kendine kızmaya başlar, "duygularıma hakim olmalıyım, bütün bunlar çok saçma, eksik olan bir şey yok." mükemmellik çoğu insanın takıntısı olabilir; ancak yengeç erkeği için başka bir anlamı ifade eder: ideal aşk. kendisi ideal aşkı aradığı için, kendisinin de karşı taraf için ideal aşk olması gerektiğini düşünür. onu (ideal a$kı) elbette bulamaz ve yapılacak tek bir $ey vardır ki o da yalnızlık. karakteristik çoğu yengeç erkeği bugün yalnızdır. kimisi yalnız olmaya devam edecektir zira onlar fuzuli okumaya başlamış ve aşk acısı çekmenin ulaşamayacakları gerçek aşka en yakın yer olduğunu keşfetmişlerdir. melankoli ilaçtır...
hesabın var mı? giriş yap