şükela:  tümü | bugün
 • yengec burcunun gizemli, sırlarla dolu çehresi her işe burnunu sokup heyecan kovalayan kova kadının merakını cezbedecek ve bu bi muddet böyle sürüp gidecektir. ta ki yengeç adam içindekileri döküp de kovaya aslında ne kadar basit bir denklem olduğunu gösterene kadar. kova burcu kadını vakit kaybetmeden bir ikizler erkeğine koşarkan, yengeç burcu erkeği güvendiği dağlar başına yıkıldığından, boğaz köprüsünün kenarındaki yerini almıştır bile.
 • harikulâde bir ilişki biçimidir: yengeç kardeş, kovanın içine girer oturur, daha ne etsin, ne güzel yuva işte lan boru mu; ben yengeç olsam ağabey, ne damacanada ne de sürahide yaşarım, kafadan kovaya yerleşirim be yan yan..
  ıı, ben bunu hani yakamozla hüsniye'nin aşkına benzetiyorum valla vanya dayı: orada da, yakamoz'un yakaları kirden beş metre uzun atlama yapıyordu da hani, hüsniye ona kambiyo senetleri alıyordu, hatırladın mı, işte öyle bir şey dayı, yengeç mengeç boş işler bunlar, ver oradan kovayı da kumdan rafadan yapayım, hıı..
 • asparagastır, sadece fantastik dünyalarda gerçekleşebilir bir ilişki biçimidir.*
 • çok zor görünse de yükselenlerin kesişmesi sayesinde yürüyebilecek ilişkidir..
 • astrolojik açıdan incelendiğinde ne çok iyi ne çok kötü denilebilecek, bireylerin kendi çabalarıyla güzel bir çizgiye oturtulabilecek ilişki. şöyle açıklamak gerekirse, batı astrolojisinde iki burcun arasındaki ilişkiyi hesaplarken bu burçların birbirlerine yaptıkları açılara bakılır. aralarında iyi kabul edilen 120 ve 60 derecelik açı bulunan burçların birbirleriyle iyi anlaştıkları söylenir. mesela yengeç-balık yengeç-başak gibi. iki burcun arasında olumsuz kabul edilen 180 ve 90 derecelik açılar varsa bu iki burç anlaşamazmış. mesela yengeç-oğlak ya da yengeç-koç. yengeç ve kova arasında 150 derece açı var. 150 derece astrolojide ikincil derecede önemli bir açıdır yerine göre iyi yerine göre kötü sonuç verir. dolayısıyla yengeç ve kova arasındaki ilişki biraz da onların yükselen burçlarına ve haritalarındaki diğer tamamlayıcı özelliklere bakar. tabii bunlara inanmak mantıklı mıdır orası şüpheli, nitekim mantıklı insan kova olan biri 30 gün sonra doğsa balık olurdu yengeçle iyi anlaşırdı gibi bir şeye inanmakta güçlük çekecektir.
 • birbirlerine hiç ilişmeden uzaktan iyi anlaşır, havadan sudan bir ilişki sürüklerler...
 • yengecin gözyaşları kovaya doldurulabilir, olur bence. ama çok dolarsa taşar, fena.
 • bir yengeci kovaya koyarsan ne olur ? yengeç kovadan çıkamaz. bu ilişkinin olayı da aynen böyledir. bir ilişki olur ama istemeye istemeye olur, mecburiyetten olur...

  not: evet, dünyanın en yüzeysel astroloğuyum.