şükela:  tümü | bugün soru sor
 • astroloji dünyasına inat süper bir evlilik boyutunda seyretmeye devam eden, seyretmeye devam etmeye de devam edecek olan süper ilişki formudur. yırtarım ben o kitapları be, heyt!
 • yengeç erkeginin kapali bir kutu gibi olmasi, paylasmamasi, anlatmamasi ve yay kadininin dengesizlikleri bile ikisi arasindaki sevginin buyuklugunu etkileyemez.
 • yengeç erkeğinin vıcık vıcık duygusallığı, ağlak ve de yapmacık romantizmi yay kadınına gülünç ve saçma gelir. her şeyden önce dürüstlüğe önem veren yay kadını samimiyetsiz bulur onu çünkü. ezbere romantizm, zoraki centilmenlik, üçüncü sınıf aşk sözcükleri mide bulandırıcıdır.

  bu ikilinin ilişki(sizlik) özeti budur.
 • yay kadınının asımetrık paraleldeki hımbılımtrak hareketleri onceleri maceraya ve ogrenmeye ac yengec erkegini cezbetse de, kıyamet kopmak uzere iken bile car car carlayan cacaron yay kadınını kocaman bır mancınıga yerlestirip kesısleme semalarından taraf fırlatması uzun surmeyecektir. agzı bozuk ve yoresel siveli yengec erkegi, bu islemi yaparken de bilimsel ve siirsel bakıslarını gokyuzune uzatmaktan geri durmayacaktır. yay burcu hanımkızımız ucusta..!
 • bir kaç farklı durumdan mütevellit demem lazım ki, olmaz. yani şimdi sen, bunları okuyan yengeç burcu kardeşim; burçlara inanmıyor olabilirsin. ama bu ilişkinin sonunda inanacaksın. hatta karşındaki yay burcu kız da inanmıyor olabilir, o bile inanacak astrolojiye. kaptırma kendini, ha illa kaptırdım diyorsan da; olabildiğince öküze, mala bağla ki karşındaki yay kadını direkt senden etkilensin. öyle etkileniyorlar zira. ilginç bir yapıları var. 4s kuralına sıkı sıkıya bağlılar. etkilendiğini hissettiğin anda bile odunluktan ödün verme. biliyorum yumuşak yapılı adamsın, yazık olur.

  yay burcu kadını kaptırıyorsa da kaç. kaçmaktan kastım bir telefon veya e-posta uzağında bile olma. yoktan anlamıyorlar çünkü. ya kafayı yersin... ya da kafayı yersin. o denli olmaz bu iş.

  hadi bacaklarına kuvvet. öptüm.
 • bu ilişkide ikili ayrı dünyalarda yaşar. yengeç evini sever ve ona ne söylendiğine karşı çok hassastır. ne kendinin ne de başkasının incinmesini istemez. yaylar ise biraz patavatsızdır, aklına ilk geleni çekinmeden söyleyebilir ve bunları söylerken karşıdakinin duyguları pek aklına gelmez. ayrıca yayları evcil bir hayata kolay kolay alıştıramayabilirsiniz.

  genel olarak yaylar burçların içinde en filozof olanıdır, öğretme ve anlatma iç güdüleri kuvvetlidir. herkese hayatlarını nasıl iyileştirip, geliştirebileceklerini göstermekten büyük zevk alırlar. teknikleri pratik olmasa da, yetenekleri fikirler ve inançlar alanındadır. yaylar ilişkilerinde partnerlerinin vizyonunu genişletir, onları hayatın her türlü ihtimaline karşı hazırlayıp, problemlerine çözüm olurlar. yay burcunun sembolü oktur ve bu okun ucu devamlı yukarıya doğrudur. pozitif bir görüş açısı ile bir sonraki fırsatı görüp, kendini ve partnerini buna odaklar. filozof ve öğretmen olarak bu burç ikili ilişkilerde konuşmaların çoğunu yapıp, her konuda yorum yapacaktır. söyleyeceklerini de pek sakınmazlar ve bazı durumlarda ancak söyledikten sonra pişman olurlar.

  öte yandan geçmişin detaylarını yengeç burçları kadar hatırlayabilen bulunmaz. belki sırf bu yüzden sevdiklerini kaybetme korkuları vardır, bu kadar hatıra kolay kolay zihinden silinmez. bugünkü en iyi arkadaşları muhtemelen ilk okuldaki en iyi arkadaşlarıdır ve eski arkadaşları ile haberleşmeden her hangi bir haftayı geçirmezler. sevdikleri ile bağlantıyı koparmak onları hayli üzer ve bunu engellemek için ellerinden geleni yaparlar. yeni ilişkiler de oluştukça bu kopmayan ailenin birer ferdi olacaktır. kalplerinde örneğin iş yerinde sevmedikleri insanların bile özel bir yeri vardır çünkü bu insanlarla her iş günü karşılaşarak diğer insanlara oranla yakınlıkları artar. devamlılık yengeçleri rahatlatan bir unsurdur ve bu olgu romantik ilişkileri için de geçerlidir. uzun süreli ilişkileri hedeflerler, ucuz heyecanlar onlara göre değildir. aradıkları romantizmden öte, bir aile ve güvenli bir yuvadır.

  kaynak: (bkz: elle)
 • zor o iş.
 • herhangi iki insanın ilişkisi kadar şans tanınası ilişkidir. belki yükselenleri farklıdır..
 • yengeç erkeğinin ihtiyacı olandır yay kadını. hayatta başaramadığı her davranışı, yay kadını öğretir ona ve bunu asla karşılıksız bırakmaz yengeç erkeği. bir de yükseleni yay olan yengeçse tadından yenmez. ahtapot salatası gibidir.