1. yengeç burcu kadınları kincidir, unutmaz ve affetmezler.
  eskimiş tabir edilebilecek değerlere halen inanırlar.
  yaratıcılıkları ve hayalgüçleri hayatlarını her yönden etkiler (meslek, cinsel hayat, vs.)
  değişken bir ruhu olur, alıngandır (yağmur yağıyor bana ördek dedin misali)
  bir an sığınacak yer arayan nazlı bir kuzu iken, bir sonraki an yardıma ihtiyacı olan birini koruyan yırtıcı bir kaplan oluverir.
  ve çok doğru bir tespittir ki, göz kalemiyle dudak boyar :)
 2. diğer insanların sizden hoşlanması ve hayranlık duyması sizin için önemli olsa da kendinizi değerlendirmekte temel kriter kendinizsiniz. bazı karakter zayıflıklarınız var fakat bunları artı yönlerinizle kapatabiliyorsunuz. henüz yeterince değerlendirmediğiniz, kullanılmamış bir kapasiteniz var. dışardan gözüken disiplinli ve kontrollü insanın aksine, içinizde, hassas ve güvenlik ihtiyacı hisseden bir birey var. zaman zaman doğru olanı yapıp yapmadığınız ya da doğru kararı verip vermediğinizle ilgili süpheye düşüp, sıkıntılar, iç hesaplaşmalar yaşıyorsunuz. hayatınızde belirli bir miktarda değişim olması gerekli. sınırların ve yasakların varlığından rahatsız oluyorsunuz. kendi düşüncelerinize değer veriyor, başka insanların düşüncelerinin doğruluğunu olduğu gibi kabullenmiyorsunuz; inanabilmek için size tatmin edici delil gerekli. aynı zamanda diğer insanlara karşı çok açık sözlü olmanın da pek yerinde bir davranış olmadığını düşünüyorsunuz. zaman zaman içten, cana yakın ve sokulgan olabilirken zaman zaman da içe dönük ve sıkılgan olabiliyorsunuz. istek ve tutkularınızın bazıları kısmen gerçekdışı.
 3. keyif insanidir*. duygusaldir, guclu gorunmeye calisabilir, guclu olabilir, ama yine duygusaldir. bunu bir sanat daliyla ilgilendiginde ya da gercekten sevdiginde / nefret ettiginde farkedebilirsiniz. kahveyi uykuyu falan sever.*
 4. genel bir topluluk gibi görünseler de kesinlikle 2'ye ayrılırlar içlerinde* bir kısmı çok duygusal ve bunu narin davranışlarıyla,sakin tavırlarıyla gösteren, diğer kısmı ise; uçuk kaçık, duygusallığını dıştan farkedemeyeceğiniz hatta biraz kinci bir bölüm*, oğlak olarak severiz.
 5. celiski insanidir. hergun yeldegirmenlerine saldirir, ama biri yanlislikla omuz atsa gozyaslarina bogulur. hele bunlarin yukselen burcu da yengec olanlar; "ah keske burcum koc, yukselenim aslan olsa. agzina sicardim bu dunyanin" diye ic gecirir.
 6. ikizler erkeğinden kesinlikle uzak durması gereken kadın tipi..
 7. seks sırasında kukuları en cok kilitlenen kadınlardır bunlar. bu sebebten acil servislerdeki hademeleri bile tanırlar.
 8. yengeç burcundan güzel kadın çıkmaz.

yengeç burcu kadını hakkında bilgi verin