şükela:  tümü | bugün soru sor
 • astrolojik olarak dogrumudur bilmedigim, ama bizzat defalarca yasayarak emin oldugum olay..
  (annem de dogruluyor..)
 • kendini yengeç yanan şizofrenler bir yana, ay - aynı güneş gibi - tüm insanlların "ruh" halleri üzerinde etklili önemli bir gök cismi, dünyadaki hayatta önemli bir parametredir. tüm kültürlerde derin etkileri görülen bu gece-gökyüzünün-en-parlak-ve-ilgi-çekici-gök-cismi ile alakalı enteresan bir gerçek de yine aynı güneş gibi peryotları incelenerek üzerine takvimler kurulan ay'ın insanları etkilemesinin, güneşli havalarda neşeli olmaktan farklı bir biçimde, mistik bir olgu olarak addedilmesidir - ki ziyadesiyle irrite edici bulurum ben bu durumu.
 • istisnasiz dogru olmakla beraber, bu gecelerde onlari yalniz birakmak gerekmektedir. lakin kendilerine "nasilsin", "birsey mi oldu" diye soracak olursaniz cevabi beklemeden kacin derim. cunku yengecler her dolunay gerilmekle kalmaz, baska dertleri yokmus gibi kendilerini ve hayati sorgularlar. (bkz: ne kedi sikilsin ne de sikim cirmalansin)
 • zaten hastalıklı* kabul edilen bu yengeç burcu insanlarının muhtemelen kendi hayal güçlerinin kontrolünü kaybetmeleridir...
  (bkz: yakamoz)
 • dolunayın sahili aydınlatması nedeniyle yengeçlerin cam gibi ortaya çıkmaları ve doğal düşmanları için kolay av olmaları yengeçlerin gerilmeleri için yeterlidir. yengeçler gündüzleri ise benzer sebeplerle adeta bir stres yumağı olmakta, bunun neticesinde acaip acaip yürümektedirler.

  edit: yükseleni başak olan yengeçlerde böyle bir gerginliğin yaşanmadığı saptanmış. onlar zaten mutsuz yengeçler oldukları için bir an evvel ölmek istiyorlarmış. avcıdan falan da korkmuyorlarmış bu nedenle. şimdi national geographicde haberlerde söylediler.
 • aynen doğrulanmış bir tezdir. her ay bu dolunay çıktığında bir haller bu yengeçlere... gerilim zırıl zırıl ağlamakla son bulur.
 • dolunay gecelerinde sadece gerilmekle yetinmeyip!!!kah melankolinin,kah azgınlığın,kah potansiyel katil modunun en uç noktasına gidebilmekve fakat "burası neresi?neden burdayım?? "sorusunu kendikendine sorup yine de cevap alamama durumudur..iğrençtir.düşmanımın başına gelmesin ,istemeeeeeeemmm....
 • anlatması çok zordur ancak defalarca yaşayarak gerçek olduğuna sonunda inandığım olay.
 • yengec burcu kadini'nda rastladigim olay. artik bu konuda iyice bir ara$tirma yapmanin zamani gelmi$tir. ne zaman "bugun icimde bi sikinti var" dense, bir de bakarim tepeye, dolunay nah boyle gostermi$tir kendini.

  edit : bir astroloji sitesinde "ay'ın gündelik hareketleri onları çok etkiler. özellikle dolunay ve yeni ay devrelerinde duygusal iniş çıkışlarında huysuz olabilirler. bu ruh hallerine hassasiyet göstermek gerekir." diyor.

  ayrica bir cok kaynakta yengec burcu icin dolunaydan en fazla etkilenen burc diyor.
 • su dibinde sıra halinde yürüyüşe geçen ıstakozlara nazire yapıyorlardır, aldırmayın.