şükela:  tümü | bugün
 • insan köpeği ısırınca haber olur ya. yandaş kimliğiyle bildiğimiz yeni akit gazetesi'nde mahmud sami adıyla yazan bir yazardan da öyle bir yazı gelmiş. gazetenin internet sayfası mı hacklendi acaba diye düşündüm ama değil sanki.

  yazı temelde başka bir köşe yazarının yazısını eleştirmek için kaleme alınmış. ancak satır arasında yapılan birkaç özeleştiri, bu camiada bile bu konunun bu kadar biliniyor ve ayyuka çıkmış olduğunu göstermesi, hatta basına yansıması açısından kritik bir sinyal.

  akp'li vekillerin eşlerinden ayrılıp başka kadınlarla evlenmelerinden, bu durumun emine erdoğan'a şikayet edilmesinden, parayı bulan muhafazakarların kısa sürede karakter değiştirmelerinden bahseden, durmuş saatin günde iki kere doğruyu göstermesi gibi bir yazı. ilgili bölüm şöyle:

  "yıl 2002, ak parti ilk defa iktidar oldu ve çok yüksek sayıda milletvekili sahibi oldu. çok geçmeden meclisten bir skandal çıktı. ak partili vekiller karılarını boşayarak, ya sekreterleri ya danışmanları ile evleniyorlardı. işin ucu kaçında mağdur olan hanımlar durumlarını emine hanım’a aktarmışlardı.

  iktidar oldukça güçlenen ve refah seviyesi artan muhafazakâr kesimimizin erkekleri, amiyane tabirle parayı bulunca “ortamlara aktı”, gece hayatı ile tanıştı, nişantaşı’ndan çıkmaz oldu. gücün ve paranın tadını aldıkça islam’dan hedonist bir yapıya doğru kaymaya başladı. nefsini azdırdıkça azdırdı ve dünyaya sevdalandı."

  link