şükela:  tümü | bugün
  • 15 nisan 2019 tarihli yeni akit gazetesi, manşetine “tabipler odası sapkınlar odası” başlığını atarak haberde hem tabip odası hem de lgbti hakkında akıl dışı ifadelere yer vermiştir.
    bu çağda insanoğlunun bu tip konuları hala bir kaygı meselesi edebilmesini ve kullanılan ahlaksız dili göz ardı etmeye çalışarak biraz haberin ayrıntılarına girmek istiyorum.
    istanbul tabip odası 25 nisan’da “cinselliği hastalıklardan korunarak keyifli yaşamak” isimli halkı cinsel sağlık konusunda eğitme amaçlı halk sağlığına hizmet eden bir panel düzenlenecekmiş. gazetenin takıldığı müthiş önemli nokta ise panelin tanıtım broşüründe el ele tutuşan bir kadın- erkek çöp adamın yanısıra el ele tutuşan bir kadın-kadın ve erkek-erkek çöp adamlarına da yer verilmesiymiş. zira bu eylem lgbti propagandası olarak nitelendirilmiş ve başlıkta da görüldüğü gibi tabip odasına “sapık” odası, lgbti üyelerine “sapkınlar”, türk tabipler birliğine “halk sağlığı için zararlı” gibi birbirinden çirkin yakıştırmalar yapılmış. hatta işi abartıp bakanlıkların bu “işe” bir el atması beklenmiştir.
    hem konuyla alakasız olacağı için, hem de sinirlerimi daha fazla bozmamak adına tabip odası ve eşcinsellik hakkında zeka kıvılcımlarından uzak ve sevgisizlikle dolu diğer hakaretleri yazmak istemiyorum.
    ancak insan düşünmeden edemiyor: bu ülkede ele alınması gereken ne çok konu, ne çok hastalıklı düşünce yapısı var diye.
    neyseki bahar geldi de bir yerlerden başlanacak elbet ve sevgiyle tüm bu kirlilikler birer birer temizlenecek. sevgisizlikten kastım nedir öğrenmek isteyenleri de aşağı alabilirim, buyrun:

https://m.yeniakit.com.tr/…lar-odasi-mi-707850.html