şükela:  tümü | bugün
  • yedisinde neyse yetmişinde aynı sözünü ispat eden topluluk. arkadaş doktora yapmışsın , çoluk çocuğa karışmışsın , bilim adamı olmuşsun ama ne erojen bolgeye dogru yapilan cuccuk hareketi değişmiş ne de ayakkabı yeni mi diyerek ayağa abanma haraketi değişmiş.
  • bunlar cillop gibi yepyeni telefonun ekranında duran, çizik önleyici jelatini de, "naapucan lan mezara mı götürecen" derler ve cart diye çeker alırlar..

o anda.. işte o an..
    o anlardan biri..
  • çocukluğumu istediğim gibi yaşayamama neden olan ayılardır. her çocuk yeni ayakkabı isterken ana babasından ben;

"yok yaw bunlar daha yeni, idare ediyorum ben" diye ayakkabı aldırmamaya çalışırdım bizimkilere.

bu tip ayıların saldırısına maruz kalmamak için de şöyle bir taktik geliştirmiştim:

yeni ayakkabı alındığında, okulun bahçesine girmeden evvel; sağ ayağımla sol ayağıma, sol ayağımla da sağ ayağıma defalarca basmak suretiyle ayakabıyı piç eder* öyle girerdim okula..
  • eskiden sadece turklere ozgu bisey sandigim bu olay, avrupalilarda da varmis. baptise dedi ayi bastiktan sonra. herhalde hacli seferlerinde bunu da goturmusler.
  • noluyo lan? diyip, biz de onun ayağına basarsak acımızı azaltabileceğimiz olayın kahramanları
  • yeni alinan sapkaya siftah diye tekme atan ayılardan daha masumdurlar bunlar
  • süet ayakkabıya yapılıyorsa bu eylem yapanı döverek öldürmenin bir günahı yoktur diye düşünüyorum.
    böyle ayakkabıyı hayırlıyan insanlar sonrasında karşındaki gülecek zanneder, öyle mal gibi bir bakışma olur ama.
  • (bkz: kıskançlık)
  • bir iki denemede başaramazlarsa hırslanıp ayakkabı yırtılana kadar basmaya çalışabilen ayılardır.
  • çocuktur onlar. hatta cocuk lisanı ile şefte yapmak olarak adlandırılır kanaatindeyim saniyorum