• efendim bugün vuku bulan bir hadiseyi paylaşmak isterim. işyerimde muhafazakar ve mutaassıp patronumuzun satın almış olduğu yeni asır gazetesini masaya sermiş çikolatalı sütümü hüpletmek için hazırlamıştım ki ne göreyim.

yeni asır gazetesi halkı şüpheye düşürecek, gerginliği arttıracak bir bulmaca hazırlamıştı.

bulmacadaki resimlerde uslanmaz gezici okan bayülgen'in resmi kullanılmış. ilk dikkatimi çeken cevap ise en alt satırda fetöcülerin birbirlerini tanımlamakta kullandıkları şakirt kelimesinin hafif kriptolanarak sakiirt seklinde yazılmasıydı. üstten 3. satırda yazan amiral kelimesi ise şüphelerimde ne denli haklı olabileceğimin ispatıydı sanki.

sayın bekir bozdağı işaret eden bekir kelimesi, alttan bir üst satırda yazan rafadan adam (artık kimi işaret ettiklerine değinmiyorum), hatta inanamazsınız ama çapul dahi yazmaktaydı. sizleri daha fazla meşgul etmeden bu korkunç gerçekle başbaşa bırakmak zorundayım.

milletimizi tedirgin eden bu gazetenin bir an önce incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. bulmacanın diğer kripto mesajlarını yakalamak isteyen ekşi sözlük yazarları eklediğim bağlantıdan inceleyebilir.

bu oyunu bozalım arkadaşlar.
    işte o bulmaca
hesabın var mı? giriş yap