şükela:  tümü | bugün
  • hevesle başvurulan, tüm mülakat aşamalarını başarı ile geçmek suretiyle rakiplerinizi eleyip elde ettiğiniz işe ısınamamak durumudur. kimilerine göre şımarıklık, kimilerine göre iş beğenmemezlik olarak yorumlanacak olsa da, bazen olmayınca olmuyor işte. deneme süreci bitmeden istifanın gelmesi olasıdır.
  • işe başladığınız çevrenin sıcak kanlı olmamasından kaynaklanır. yoksa iş iştir, yaptığınız işi hiç sevmeyebilirsiniz ancak buna belli bir süre sonra karar verebilirsiniz. mesela 6 ayda anlaşılmaz o. ama çevre, çalışma arkadaşlarınız çok önemli. onlar ne kadar paylaşımcı, yeniliklere açık, pozitif ve sıcak kanlı ise siz de ister istemez onlara ayak uydurur ve onlar gibi olursunuz. yani iş burada bir nevi ayna görevini görür. iş arkadaşlarınız ne kadar soğuk olursa siz de o kadar soğuk olmaya eğilimli olursunuz. işe bir türlü ısınamıyorsanız, kendinize mümkün olduğunca pozitif bir iş çevresi edinmeye çalışmanız lazım.
  • bir önceki arkadaşa katılıyorum. iş ortamı ne kadar verici olursa (her konuda) ; yapılan iş o kadar zevkli olur. bunu geçici bir proje ortamında bir kez daha anlamıştım.
  • işe ısındım iş arkadaşlarımı çok sevdim ama amirim sayılabilecek kişiye asla ısınamıyorum öldürmekle ilgili hayaller kuruyorum. deneme süresi sonunda istifa edeceğim galiba
  • çok zorlu bir durum yeni bir sayfa dersiniz hayat güzel olacak dersiniz amma lakin ki durum öyle değildir ortama ısınamazsınız ofisteki bitki bile sizden daha fazla ortama aittir bakalım sonumuz ne olacak
  • (bkz: y kusagi)