şükela:  tümü | bugün
  • uzun bir ilişki sonrası geçmiş olduğu nekahat süreci ardından, kendini yeni bir aşkın kollarına atan gençliğin diline pelesenk olmuş cümleleri özenle kullanma sanatı.

bu sanata en önemli örnek olarak, "sen nereden çıktın karşıma" ve tabi ki en meşhuru "sen bu zamana kadar nerelerdeydin" cümleleri gösterilmekte olup, bunlar özellikle ilişkinin en başında hissedilen, "o benim için yaratılmış" sarhoşluğu sırasında sarfedilmektedir.

ilk yakınlaşma gerçekleşir ve kız ile oğlan birbirlerinin gözlerinin içine bakarak romantik bir temas yaratır. gözler birbirine kenetlenir ve dudaklardan o sözcükler dökülür. içli bir şekilde "sen nereden çıktın" cümlesi telaffuz edilir vakur bir ses tonuyla.

bu soruya verilecek en iğrenç yanıt "ben hep seni arıyordum ki" gibi, samimiyeti yakın ancak sürrealist bir ifadeden ibaret olabilir. kanımca "annemin karnı ehehe" cevabı bile daha yapıcıdır. en azından zoraki bir gülümsemeyle bertaraf edilebilir.

ben doğum yeri söylemeyi tercih ederek, ortaya çıkan o gereksiz ve çiğ romantizmin seviyesini azaltmayı uygun gördüm bugüne kadar. zira, ilişkinin selameti ve çevrenizdeki insanların size bakıp kusmaması açısından verilebilecek en mantıklı cevap budur.

- sen nereden çıktın?
    + ortaköy, lefkoşa =)
  • " ben kimseye aşık olmak istemiyordum ki " diye devam eden ekolün ilk adımı.
  • -sen nereden çıktın ?
    -ben mi çiktim kardeşim ben kavşağın içindeyim yol benim hakkım.
    -ben hep seni arıyordum.
    -siktir lan arabanın anasını siktin zaten.
    -bu zamana kadar sen nerelerdeydin?
    -kafaya bir baktır istersen cama vurmuşsun. yoksa alacam levyeyi bak.
    -
  • hissedilmesi ve yaşanması gereken ekoldür. yaşanmıyorsa bir terslik vardır esas.
  • sonrasında ise ben nerde yanlış yaptım ekolüne gebe ekoldür.
  • tecahül-i arif sanatının günümüzdeki uygulanma şeklidir. yoksa hepimiz biliyoruz nereden çıktığımızı, değil mi?
  • ben bunu bir kere söyledim bir adama. normal şartlarda tanışmayacağımdan emindim. ne ortak arkadaşımız çıkardı ne aynı mekanlarda takılırdık. sokakta çarpışmazdık bile. öyle birine de sen nereden çıktın denir hani....
  • bu zamana kadar nerelerdeydin sen bu olayların temelidir. sözlükte de, hayatta da.
  • nerden çıktın sen ya.. hihi deli şeyh
    - :d

bence bu evet bu yani. çok net bu. iki makara kukara kızı güldür biraz sonra "nerden çıktın" der güzel ve derin bi cümleymiş havaları.. sanki hiç beklemiyormuş da anasının dibinde elma soyarken yanına düşmüş havaları yani. hani bir de poh pohlanarak. erkek de bu söze sadece şaban gibi güler.