şükela:  tümü | bugün
47 entry daha
  • neresinden elinize alırsanız alın gerçeklerden mantıktan yanaysanız asla evlenmeyin.
    buraya satır satır yaz yaz bitmez söyleyeceklerim. evlenen erkekte şikayetçi aklı başında kadında... evlenip ruh hastaları yaratmayın kendinizden eşinizden çocuklarınızdan. .
  • hiç evlenmedim ama gözlemlediğim kadarıyla ruh hastalığı falan yaratmaz. ruh hastalığı yaratan, (bkz: yanlış kişiyle evlenmek) olabilir. bir de doğru kişi olsa bile, evlenen kişi (bkz: evliliğe hazır olmayan birey) olabilir. bunun suçlusu evlilik kavramı değildir.
  • ara sıra önümde düğün arabaları falan görüyorum. damat aceleden yolu kapatmış, kız gelinlikle damadın kapıyı açmasını falan bekliyor falan. normalde başka bir araba olsa kornaya falan basarım yolu açsın gavat diye. ama düğün arabalarına ve damata zaafım var. kendimi görüyorum bir nevi. bir dram filmi izler gibi oturup izliyorum. küçükken dedemin kurban bayramında kestiği inek geliyor aklıma. küçüklüğünden beri severdim ineği. ellerimde büyüdü. bir sabah öğrendim ki o inek bugün kesilecek. dalıp gidiyorum sonra damat geliyor, el hareketiyle teşekkür ediyor beklediğim için. ay canım benim kıyamam ya.