• eşek olmamasına dikkat edin. insan olsun. mümkünse önce insan olsun.
  • yahu ben şunu anlayamadım. "evinize çağırmayın", "kaybedecek çok şeyleri olan birisi ile birlikte olun ki sizin için kendisini riske atamasın." , "ona kötü davranın. itim-çekim ve seks prensipleri." "telefonunuzu vermeyin" falan. napıyosunuz lan siz? cia ajanı falan mısınız? gizli görev mi bu? belirtmişler gerçi, ama hatırlatmakta fayda var. karşınızdaki bir insan. ona insanmış gibi davranın, eğer sadece bir et parçasından ibaret görüyorsanız da önce kendi insanlığınızı sorgulayın.

ilişkiniz olmadığı ama düzenli seks yaptığınız her insanla zaten fuckbuddysinizdir, bunu öyle yemek tarifi gibi anlatmaya, püf noktaları vermeye falan gerek yok. tek yapılması gereken şey var -bunu da insan iseniz yapmanız icap eder elbette- karşınızdakinin bunun ilişkiye dönük bir basamak olmadığının farkında olmasını sağlamak. zira karşınızdaki şahsın umut beslemesinden yararlanarak onun bedenini kullanmanızın karşılığı fuckbuddylik değil, orospu çocukluğudur.
  • evvela karşınızdakinin bir insan olduğunu unutmayın. erkeklere söylüyorum, bu kadın ve sen farklı hormonlar salgılıyorsunuz. sevişiyorsunuz diye duygusal bir bağınız olmayacak diye bir şey yok. ona şefkat gösterin. duygusal bir şeyler paylaştığınızı unutmayın, seks yalnızca zikiş zokuş değil ulan hayvan adam! öhöm, evet sevgi-saygı-şefkat.
  • fuck buddy'nize aşık olmayın*
  • partneriniz odadan uzaktayken şüpheli eşyalara yakından bakın.kamera teknolojisi çok ilerledi,"turkish amator" temalı filmlerde komşuya malzeme olmayın.
  • her şeyden önemlisi fuckbuddy ilişkisinde gizlilik ve güven esastır.
    fuckbuddy ile sosyalleşilmez. öyle gezmelere, konserlere, tatillere gidilmez. arkadaşlarla çoğu zaman tanışılmaz- tanıştırılmaz belki hiç karşılaşılmaz.
    hatta onlardan ortalıkta isimleri ile bile bahsedilmez. türkiye gibi bir ülkede, erkek için de(sevgililerine söylemeye bile cesaret edemekleri şeyleri fuckbuddy ile yaşadıklarını düşünerek) kadın için de(bu konunun mahremiyeti, kadının kariyeri, ailesi, sosyal çevresi vb pek çok açıdan; karı-koca ilişkisinden bile fazladır bence) en önemlisi ilişkinin açığa çıkmamasıdır.

nasılsın, iyi misin, hoş musun, boş musun, telefonun niye kapalı, niye mesajıma cevap yazmadın vs vs diye zırt pırt aranmaz, birlikte olunmak istendiğinde ulaşılır, birlikte olunur, bir dahaki sefere kadar ortada görülmez.

açık, net ve şeffaf olunur. yapılan hiç bi'şey diğerinin gönlü olsun diye -mış gibi yapılmaz.

fuckbuddye trip atılmaz, hayatına müdahale edilmez, "sana bu kırmızı pantolon çok yakışır bence" gibi zoraki hediyelere boğulmaz.

ha sevgiliye bunlar yapılmaz mı hepsi yapılabilir ama sevgililik sorumluluk ister. sorumluluğunu aldığın, sorumluluk verdiğin adamın/kadının hayatına müdahil olma hakkın doğar. oradaki sınırlar kişilere göre esner. fuckbuddylikte sınırlar keskin ve belirgindir. bunların dışında müessesemiz kaybolan yıllardan sorumlu değildir.
  • ararsın gelir, iş biter ayrılırsınız, bir dahakine kadar aramazsın, konsere sinemaya gitmezsin vs diyen insanlarla bu olaya girmeyin. onların aradıkları tek gecelik ilişki ama her zaman tek gecelik yani hayat kadını gibi olsun ben sadece sevişeyim ama 5 krs para vermeyeyim kafasındalar.
    bu olayda yeni sayılırım 2. yi yaşıyorum ( sözlük sağolsun) ama en net bildiğim olay karşıdakinin de insan olduğunu unutmayacaksın , tek muhabbetin sex olmayacak, hatta yatağa gidene kadar imasını bile yapmayacaksın, gerekirse çıkıp 2 bira da atacaksın, bir gezmeye de gideceksin, aslında kafanın da uyan birisi olmasına dikkat edeceksin. öyle gel-yapalım-bitsin-git olayları çok yavan, temel insan davranışlarına uygun değildir, böyle olmasını da genelde fuck buddy lik yaşamayan tipler savunur.

zaten fuck buddylik yoktur aşıriya kaçmamak kaydıyla "friends with benefits" olayı vardır savımı da tekrar hatırlatmak isterim.
hesabın var mı? giriş yap