şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: yeni başlayanlar için serimin 6.sı.)

  belki de en yanlış inançlardan biri hamilelik sırasında seksin biteceği, bitmesi gerektiğine dair düşüncelerdir.

  sadece türkiyede değil, tüm dünyada kadın olmak ve kadınlık ile ilgili baskı yoğun. kadınların neyi nasıl yapması gerektiği ile ilgili bin tane şey söyleyebilir her erkek. konu sekse gelince olay daha da abartılı bir hale geliyor.
  iş bir de anne olma kavramına gelince, erkekler de kadınlar da seksin hamileliği kirleteceğini düşünüyor. aslında hamilelik sırasında çiftlerin sağlıklı bir cinselliği devam ettirmesi mümkün.

  burada kendi yaşadıklarım ve doktorun bana söylediği şeyleri toparlamaya çalışacağım

  öncelikle hamilelikte seks mümkün ve hatta çok daha zevkli olabilir.
  ama tüm bu söylediklerim normal bir hamilelik için geçerli. eğer düşük tehditiniz varsa doktorunuz size seksi yasaklayabilir, hatta yatmayı tavsiye edecektir. benim de başıma geldi hamileliğin son döneminde.

  hamile kaldıktan sonra memeleriniz neredeyse 2 katına çıkıyor ve daha da iyisi veya kötüsü kat be kat hassaslaşıyor. eğer seks sırasında göğüslerinizin ellenmesinden, hafif sıkılmasından vs hoşlanıyorsanız alacağınız zevk artacak emin olun. çünkü hem büyüyorlar hem de gelen kan artıyor. doktorumun söylediğine göre hamilelik bir çok yerde kan akımının artmasına, ama beyin kan akımının hafif azalmasına neden oluyormuş. hatta hamilelik hormonuna bağlı olarak beyinde ödem olduğu için normalde yapmayacağınız salaklıklar yapıyorsanız merak etmeyin normalmiş. (hamilelik yaşayanlar ne demek istediğimi anlıyordur)
  eğer memelerinizin ellenmesininden çok zevk almıyor ve rahatsız oluyorsanız bu hisleriniz de artacak o açıdan haberiniz olsun. ve bu olay tüm erojen bölgeleriniz için geçerli.
  hamilelikte seks isteğiniz devamlı aynı seviyede gerçekleşmiyor.
  hamileliğin ilk 3 ayı bulantı kusma ve kendini yorgun hissetme açısından çok rahatsız bir dönem. her koku ( sevdiğiniz güzel kokularda dahil) direkt midenizi bulandırabiliyor. bu dönemde seks isteğinizin çok yüksek olma ihtimali çok yok bence. içimin dışına çıktığı bu dönemde söylemesem de eşime de çok gıcıktım. garip bir şekilde suçluyorsun eşini. cinsel his yoktu diyemem, çünkü mastürbasyon yapıyordum veya film seyrediyordum ama işin içine gerçek şeyler (en önemlisi koku.... hayatta en sevdiğim şeylerden biri çilektir, çilek kokusu bile midemi bulandırıyordu) girdi mi seks yapma isteği kalmıyordu. benim gibi koku fetişi olan biri için çok garip bir histi. belki de koku açısından çok etkilenmemin nedeni de bu düşkünlük. bilemeyeceğim. benim için bulantı kusmalar 23. haftaya kadar sürdü. konuştuğum herkes 20. hafta olmadan önce geçer merak etme demişti halbuki.

  gene de canınız seks istiyorsa seks yapmamanız için hiç bir sebep yok. spor bile yapabildiğiniz bir dönemde seks neden yapmayasınız. bebek rahim içinde, rahim kasları kuvvetli kaslar ve tüm darbeleri elimine etmek adına bir de bebek su içinde yüzüyor. yani seks sırasında bebeğe zarar veremezsiniz. üstelik içinize giren penisin ne kadar büyük olduğu hiç önemli değil. (bkz: kocası hakkında imada bulunan kadın) en fazla penis büyük olduğu için rahime çarpar bu da bebeği biraz sarsar o kadar. öğrendiğime göre bu sarsılma merdiven çıkarken veya hafif koşu yaparkenkinden daha az etkili olurmuş. korkacak bir şey yok. (bana sorarsanız siz gene de suyunu çıkartmayın. çünkü bir bakmışsınız suyunuz gelmiş. (pun intended)

  cinsel isteğinizin en yüksek olacağı dönem 2. üç ay. gerçekten bu dönemde mide bulantısı ve kokuların verdiği rahatsızlık azaldığı için ve bir süredir seks yapmadığınız için canınız çekmeye başlıyor. sonra hatta cidden bu istek artıyor. bayağı bayağı seks istiyor canınız. hatta hiç görmediğiniz kadar cinsel rüyalar görebilirsiniz haberiniz olsun.

  seksten korkmanız için bir sebep yok ama sakınmanız gereken pozisyonlar var. özellikle 2. üç ay ile birlikte ülkemizin klasiği misyoner posizsyonundan kaçının. bebeğin ve rahimin üzerine baskı yaptığı için sıkıntıya neden olabilir. bu arada sadece bebek açısından değil sizin açınızdan da çok sıkıcı ve nefret edici bir pozisyon olabilir, özellikle ileri dönemlerde çünkü allahım nefes almak ne kadar zor, sanki 100 litre gaz var ve siz çıkartamıyorsunuz gibi, ciğerleriniz devamlı sıkışıyor . bir de üzerinizde adamın ağırlı olursa en hakikisinden breath play seven bile imdat diye bağırmak istiyor (deneyim konuşuyor).

  poponuzda büyüdüğü için erkeğin olasılıkla sizi yüz üstü yatırıp içine girmek isteyeceğini tahmin edebilirsiniz. büyük popo seviyor erkekler. kanmayın. gerçekten nefes almak çok zor oluyor çünkü.

  bence en uygun pozisyon reverse cowgirl... bu hem tüm göbeğinizin ağırlığının yer çekimi ile nefes almanızı rahatlatmasına hem de şişmiş göbeğinizin eşiniz tarafından görülmemesini sağlıyor. böylelikle öz güven açısından daha rahat gevşeyebilme imkanınız oluyor. isterseniz tabiki normal cowgirl de yapabilirsiniz ama emin olun bu daha rahat.
  diğer bir pozisyon ise kaşık pozisyonu. ama sol tarafınıza yatarak ama. sağ tarafınıza yatmayın. böylelikle hem siz sıkışmayacakınız eşinizin ağırlığı ile hem de rahime giden kan azalmayacakmış. zaten hamile kaldığınızda doktorunuz tarafından uyarılacaksınız mümkün olduğu sürece hep sol tarafının üstüne yat veya yastık koy sağ tarafına diye. sekste de farklı değil.

  erkeklerin en sevdiği şeylerden biri de 4 ayak üstünde arkadan (doggy işte) pozisyonu. sizin içinde güzel olabilir ama eğer çok kilo alırsanız veya karnınız şişerse hiç tavsiye etmem. zor oluyor zaten bir de kendinizi zorlamanıza gerek yok.

  bu arada anal seks de hamilelikte yasak olan şeylerden biri değil. eğer daha önce anal seks yapmadıysanız başlamak için çok yanlış bir dönem ama alışık olduğunuz bir şey ise yapabilirsiniz. size tavsiyem (zaten prezervatif ile yapın kocanız bile olsa) anal seks yapacaksanız sakın vajinal seks yapmayın veya ikinizde önce iyice yıkanın sonra vajinal sekse geçin. rahiminize enfeksiyon siz götürmeyin en azından.

  oral seks tabiki hamilelikte de var olan bir şey. siz zaten eşinize oral seks yapabilirsiniz bununla ilgili bir sorun yok. sprem yutabilirsiniz hiç bir şekilde bir tehlike yok. size oral seks yapılması ile ilgili de bir sorun yok. bir kaç dikkat edilecek nokta var. öncelikle oralar büyüyor. ve hassaslaşıyor. normalde çok hoşunuza giden şeyler sizi rahatsız edebilir veya çok daha fazla zevk verebilir. günden güne de değişebiliyor bu hisler. o yüzden anlamlandırmaya çalışmayın. açık olun ve konuşun. eşinize söyleyin ne hissetiğinizi.eşiniz size oral seks yaparken vajinaya asla üflemesin. evet komik farkındayım. kocaman bir penisin yapamadığını bir bir üfleme nasıl yapıyor bilmiyorum ama oral seks sırasında içeri hava girmemesi gerektiği söylendi.

  normalde ilişki sırasında kayganlaştırıcı ihtiyacınız oluyorsa kullabilirsiniz. fakat hamileler ne demek istediğimi anlayacaktır, özellikle 2. ve 3. dönemde vajinanız neredeyse hep ıslak olduğu için çok daha ihtiyaç hissetmeyeceksinizdir. ben kendi adıma kullanmamayı seçtim çünkü evhamdan her sefersinde yeni kullanılmamış bir kayganlaştırıcı açmak gereksiz bir para zaten. diğer türlü içinde mikrop birikir diye kullanmak istemiyordum .

  seks sırasında veya hemen sonrasında hafif kanamanız olabilir. korkmayın ama uyanık olun. oralar şiştiği ve kan ile dolduğu için seks sonrasın az kanamanın normal olduğu söylendi. söylendi de olduğu zaman sakin olmak mümkün mü o da ayrı bir şey. bir süredir seks yapıyor olmama rağmen bir seferinde kan gelince önce panik olmadım. sonra arkasından kasılmalarım da olunca korku içinde hastaneye gittik. seks sonrasında kanamanın normal olduğunu söylemiştik şeklinde karşılandım doktor tarafından. krampların nedeni ise eşimin içime boşalmasıymış çünkü spermler rahimin kasılmasına neden olurmuş. bir tür hey dostum burası dolu git buradan demenin yolu sanırım. seksten sonra ilk 1 saat kasılmalar normalmiş ve ama eğer kasılmalar 2 saati geçerse doktora başvurmak gerekliymiş. olmaz olmaz demeyin oluyor çünkü. o günden sonra bir daha içime boşalmasına izin vermedim eşimin ki kasılmalar da durdu. siz de öyle yapabilirsiniz. veya seks sonrası ayaklarınızı yukarı kaldırıp bol su içmeniz iyi gelebilirmiş. kişisel fikrim uğraşmayın :)

  3. ayın ortalarında seks isteğini gene düşüyor. nedeni bir çok şey. öncelikle nefes alamamaya başlıyorsunuz zaten. hiç kimsenin sizin nefesinizi kesmesine ihtiyacınız yok. bayağı nefesiz kalıyorsunuz zaten. bir arkadaşım 8. ayın ortalarında çıkartın şunu içimden diye bağırmıştı bir kez. bu ruh halinde seks pek akla gelmiyor. bir de başka heyecanlar giriyor işin içine. geliyor mu, herşey yolunda mı vs. benim kocam da bu dönemde bana yaklaşmaktan çekinir olmuştu zaten. gerginliğe gerek yok. daha sonra doktorumun erken doğum tehdidim olduğu nedeniyle bana çalışmayı, sporu ve tabiki seksi yasaklamasından dolayı olasılık da ortadan kalktı. ama benim hamileliğinin sonuna kadar seks yapan arkadaşlarım var. doğumu öne çekebileceği söyleniyor sanırım ama zaten gerçekten bazen sırf bu nedenle yapabilir bir kadın (bkz: friends)

  sezaryen sonrası ve çocuk doğduktan sonra bin tane nedenle zaten seks aklınıza gelmiyor ama ilk 6 hafta seksi asla denemeyin deniyor. sonrasında doktor kontrolü ile tekrar başlayabilirsiniz. dediğim gibi zaten içinizde aman bir an önce hadi yapalım hissi olan bir kadın varsa saygı duyarım.

  sonuç olarak hamilelikte seks çok yararları olan bir şey. dikkat etmeniz gerek şeylere dikkat ettiğiniz sürece sizi çok mutlu edip, şişmanlama ve resmen ödemden şişmenize bağlı olarak azalan özgüveninizi yerine getirebilir ve sizi daha mutlu bir hale getirebilir.

  eşinize de büyük iş düşüyor tabi. özellikle sizi hala beğendiğini göstermesinin en iyi yolu bu.
 • bilgi içerikli bir başlık mı okudum, seks hikayesi mi okudum anlamadım.

  yazar eğer troll değilse, cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. hamilelikte seks olayını, kendi ilişkisi üzerinden anlatması, hele ki hiçbir detayı ( göğüs fantezisi, anal seks, boşalma vs ) atlamadan anlatması baya cesurca.

  tanım: hamilelikte seksin ne boyutta faydalı ve zararlı olabileceğini anlatan başlık.
 • bu bilgilendirici içerik için teşekkürler. öncelikle bunları denemem için bana bir kadın lazım sonralıkla hamile bırakıp hunharca sevişebilirim.
 • kutsal bilgi kaynağının geri dönüşü için milattır bu entry.

  bekar bir erkek olmama rağmen birçok kişiye faydası olacağını düşündüğümden tebrik ederim.
 • manas destanı gibi okuyamadım.

  edit düzeltme
 • malum karikatürü düşünerek uzak durulan eylem.