şükela:  tümü | bugün
  • forumlarda, sosyal medyada ve sözlük sitelerinde yorum ve mesajlarda görülen, bir kısmı popüler kültürden gelmiş olsa bile internette "nasıl olsa karşılığı aynısıdır" güveni ile sarf edilmesinde sakınca görülmeyen hakaretlerdir. günlük kavgalara da görülür ancak bir tarafın abilerini çağırması veya fiziksel cevap riskine karşılık bu kadar hoyratça kullanılmazlar.

argümana değil direkt kişiye ve hatta kitleye yönelik oldukları için saldırı niteliğindedir.

genellikle ilkel bir kültürün saldırı kelimeleri olup hiç bir mizahi unsur içermezler. haklılığa dayalı bir içerikleri, bir yaratıcılıkları yoktur. kim son söylemişse onun tartışmada (bkz: kavga) haklı olduğu algısını yaratır. söylenmesi söyleyeni rahatlatır ama söylenene cevap verme ya da cevaben ağzının ortasına kürekle vurma ihtiyacı doğurur. genellikle ancak birinci seçenek yapılabilir olandır.

kendim az sayıda örnek verebilmekle beraber "sadece bu kadar mı yaratıcı zekaya ve haklılık argümanına sahipsin?" denilecek ifade örnekleri konusunda yazarlardan destek bekliyorum.

(bkz: tip)
    (bkz: dingil)
  • (bkz: ne diyon lan sen değişik) sayılabilir sanırım. pek bilmem ama karşılaştıkça editleyeceğim
  • (bkz: noob)
    newbie kelimesinden gelen noob; hem yeni başlayan anlamı taşıyor, hem de hakaret olarak kullanılıyor. beceriksiz, tecrübesiz, yeteneksiz kişiler için kullanılır.
  • ekliyorum.

(bkz: mal)
    (bkz: mallar)