şükela:  tümü | bugün
 • yalakalik yapmayi asli görev edinin. her is yerinde bir manyak oldugu gerçegine alisin.
 • hiç bir zaman aldigin maas yetmeyecektir dolayisiyla sirf daha fazla maas veriyor diye huzurlu oldugun yerden ayrilma.
  insan en çok istedigi isten bile bire süre sonra sikilir. gelmek istedigin konuma ulastiginda bu genellikle hayal kirikligi yaratacaktir."onca süre bunun için mi çalistim" cümlesinin günlük hayatinda vazgeçilmez bir yere sahip olmasi kaçinilmazdir. unutma ki her is uzaktan çok güzel ve kolay görünür.
 • etrafinda bulunan hiç kimse mecbur kalmadikça sana isi ve isin püf noktalarini ögretme inceligini göstermeyecektir. bu yüzden mesleginle ilgili ve ya paralelinde isleri gerçeklestirenlerin yakasina yapis, bilgiyi sömür.

  bunu yap ki sana fotokopi, fax gibi angaryalari yüklemekten vazgeçmeye ve sorumluluk alabilecegin , insiyatif kullanabilecegin isleri vermeye mecbur kalsinlar.

  unutma hic kimse merdivenin birinci basamagiindan yirminci basamagina bir seferde rahatça geçemez, sabirli ol kendine güvenini inancini hirsini yitirme.

  iyi bir takim üyesi- yöneticisi olmaya bak
 • kimsenin bilgisini payla$amamasina $a$irmamayi ve i$ verenlerin somurulurine hazirlikli olmayi ogrenmek gerekir oncelikle.
 • fabrika ortamindaysan devrecilik olayina alisik ol. ayrica ayik ol. salak salak sagina soluna bakmaktansa kimler kimlere yalaniyor onlari tespit et. gerekirse sende yalama ol. müdürlerine, seflerine masa alti yapmaktan çekinme.
  çok çalisman o yerde yükselmen anlamina gelmez. kendini göster. isten korkma, is senden korksun. önce düsün sonra yap. bilmiyorum, görmedim, duymadim, düsünmedim gibi bahanelerle milleti kandirmaya çalisma. is yerinde seksten kaçin. evine gittin mi bol bol yaparsin.
 • 50 dk. çalistiktan sonra 10 dk. dinleneceginizi saniyorsaniz aldaniyorsunuz. o günler çooook eskilerde kaldi.
 • ne kadar verirseniz o kadar alirlar* ve siz normal bir cali$ansinizdir.
  vermeniz gerektiginden azini veriyorsuniz* ve siz kotu bir cali$ansinizdir.
  ne zaman ki vermeniz gerektiginden fazlasini vermeyi reddedersiniz* ve siz cok cok kotu bir cali$ansinizdir.