şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: odtu)
 • bahar senliklerinde* ortamin tadini cikarin, konserlere gidin, sonra pisman olmayin.. o haftaya sinav koyan hocalari protesto edin.. o siralara illa yetismesi gereken bi rapor, odev vs. varsa onceden halletmeye calisin, siz uzak kalmaya calissaniz bile senlikler sizi ceker..
 • topluluklara takilmaya cali$in. illa aktif olmaniz, yurutme kuruluna girmeniz gerekmez. tani$ma toplantilarina gidin, bir iki ay ugrayin, etkinliklerden faydalanmaya cali$in. unutmayin odtu'deki cogu insanin arkada$ grubunun kaynagi topluluklardir. bolumdeki arkada$larinizla alakaniz bir yerden oteye gidemez, onun yerine sizlerle ayni hobileri payla$an, ayni $eylerle ilgilenen, ayni alt kulturden gelen insanlarla arkada$lik edin. daha kalici olacaktir. ozellikle dagcilik topluluguna birkac ay devam etmenizde buyuk fayda vardir. ba$larda ogrettikleri kampcilik olaylari geri kalan hayatinizda i$inize yarayacaktir. en onemlisi (ki bu butun universiteler icin gecerli) kendinizi geli$tirmeye cali$in. odtu'yu size meslek kazandiran, sonraki hayatinizda cok para kazanma $ansini veren bir yer olarak gormek yerine, kendinizi geli$tirebileceginiz, size ce$itli yetiler ve beceriler kazandirabilecek, daha kaliteli bir insan haline getirebilecek bir yer olarak gorun. inanin cok keyif alacaksiniz.
 • odtu'de ba$arili olmanin yolu derslere gitmekten geciyor. arkada kitap okuyun ama derslere gidin. hele 8:40'lara gidiyorsaniz hicbi$ey sizi tutamaz.
 • kutuphaneyi ve yuzuncu yili ogrenin. hic beklemediginiz anlarda cok zaman kazanabilirsiniz.
 • eğer ana kapıdan mavi hacettepe dolmuşuna binerseniz, içeride oturan insanlara kasılarak bakıp, sidik yarışı yapınız, yaptırınız.
 • mezun olana kadar bigun mutlaka yalicaktan eymir e kadar yuruyun...gorun ve sasirin ; kampus ne kadar buyuk oldugu ve gormedigimiz yerlerinde neler oldugu hususunda....
 • matematikle mimarlık arasındaki minyatür sahada maç yapın..
  king öğrenmeden gelmeyin..
  briç öğrenmeden mezun olmayın..
  amfinin en arka sırasında en az bir kez ders esnasında sıraları birleştirip uyuyun.. u3 yada p1 i tercih edin mümkünse..
  topluluklara takılın ama bokunu çıkarmayın.. aynı dönemde davul çalmayı öğrenen, eskrim tekvando ve dağcılık yapan, thbtde halk oyunu oynayıp izcilere katılan "aktivite manyağı" denyolara dönüşmeyin.. sindir sindire gidin..
  sonbaharın tadını çıkarın.. odtünün en güzel mevsimidir.. geç oldu gerçi bunun için..
  yurtta ranzadan inerken düşüp kaşınızı gözünüzü yarmayın..
  terli terli su içmeyin..
 • matematik bölümünde sigara içmeye kalkmayın, içerseniz deli bir profesor tarafından kovalanmaya hazır olun.