*

şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanının başdanışmanlarından biri, "yeni bir devlet kuruyoruz. halk devletini kuruyor" demiş. sormak isterim, türkiye cumhuriyeti uzaylıların devleti mi de halk yeni bir devlet kuracak?referandumda "evet" diyecekler halk da, "hayır" diyecekler uzaylı mı? halkın büyük çoğunluğuna rağmen, nasıl bir devlet kuracakmışsınız? ağızdan kaçırdıkları bu bakla ile görüyoruz ki, kendi seçmen kitlelerini aldatmak peşindeler. stratejileri, yeni anayasanın tuzaklarını gözden kaçırmak için, meydanlarda bunu siyasi parti karşıtlığına çekmek. bunun basit bir sistem değişikliği olduğu inancıyla masumane bir şekilde "evet" diyecekler, umarım bu açıklamayla biraz olsun nereye götürülmek üzere olduklarını anlayabilmişlerdir.

kaynak

edit:5 ay sonra beni haklı çıkardıkları için teşekkür eder bu minvalde keşke haksız çıksaydım dediğim açıklamalar silsilesi.
  • bir de halk devletini kuruyor diye devam ediyor.

bu devleti uzaylılar mı kurdu lan, poşet?

kurtuluş savaşı'nda hep birlikte değil miydik? siz de öyle demediniz mi? neyin afra tafrası bu?
  • biz bu devleti kurarken, sınırları şehit kanları ile çizildi bu devletin.

buyurun diyelim o zaman. çizsinler. görelim.
  • "yeni bir devlet kuruyoruz, kurucu liderimiz de tayyip erdogan" dedi ayhan ogan.
  • yavaş kurun da bir tarafınıza çöp batmasın. kumdan kaleler yapmaya benzemez bu işler. mavi gözlü afacan bir çocuk çıkar o kalelerinizi başınıza yıkar.

edit: insanın çoğu zaman umuda haddinden fazla ihtiyacı olduğunun farkındayım. ben böyle zamanlarda boşlukla konuşmayı orada bir bilinmez ile sohbet etmeyi severim.bu benim hiç kimseyle paylaşamadığım ama içimde durdukça beni bunaltan sorunlardan psikolojik olarak sıyrılmamı ya da o sorunların yükünü hafifletmemi sağlayan bir ritüeldir. ateist değilim, dinlere de inanmıyorum fakat ilahi bir güç, artık sıranın bunlara geldiğini söylüyor. yani bu söylediklerim, bürokratik, diplomatik ya da siyasi analizlerimin tezahürü, derin devlet tecrübelerimin ürünü değil. yalnızca hayattan anladıklarımın ve gözlemlediklerimin dışavurumu. bakın buranın altını özellikle çiziyorum; elbette o ilahi güç bunu sihirli bir değnekle yapmayacak. aydınlığa inananların elleri tanrının eli olup bunları tarihe gömecek ve hiç kimse bunların yaptıklarını yapmaya bir daha cesaret edemeyecek. bu düzenin en tepesindeki isimden en az medyatik olan isme kadar, ismini bildiğiniz tüm temsilcilerinin gözlerine bakın, yüz hatlarını inceleyin, ifadelerindeki bencilliği, çıkarcılığı, birbirlerine karşı ne kadar samimiyetsiz ve salt çıkar odaklı yaklaştıklarını görün. bu insanların uğruna ölecek hiç bir şeyleri yok, bu insanların kolektif güçleri yok. hepsinin suratında bir zamanlar malum cemaatin savunucularının yüzlerindeki izler var, hepsi tıpkı eski yol arkadaşları gibi kibirle bakıyor. hepsinde dedelerinden kalma şımarıklık bize bir şey olmazcılık hakim.
    bakın, kurmak istedikleri düzende mavi gözlü afacan çocuğa yer var mı? yavaş yavaş, hissettirmeden, alıştıra alıştıra da ilerleseler, asla alışmayacağımız, bütün hislerimizi harekete geçirecek ortak bir noktamız yok mu? eğer yoksa, eğer özgürlüğümüzü arap artıklarına devredeceksek bizlere de yazıklar olsun.

edit1: yazdıklarımı laf salatası olarak gören sözüm ona atatürkçü arkadaşlara diyorum ki; ben daha önce savcının karşısına çıktım. belki de bu yazdıklarımdan dolayı bir daha çıkacağım. peki siz ne yapacaksınız? benim laf salatası yaptığım zamanlarda rokalı akdeniz salatası yapıp atatürk posterli balkonunuzda rakı mı yudumlayacaksınız? ben her türlü anayasal hakkı kullanmaya varım. her türlü anayasal hakkı...
  • tahmin ediyorum ki bu cümleyi sıradan bir vatandaş kursaydı anayasal suç işleme niyetinde olabileceği düşünülerek uzun süre takip edilir, her hareketi izlenirdi.

yeni türkiye'yi en iyi anlatan durumlardan birisi.
  • yalnız bilin ki şu anki devlet de size çok pis kuruluyor!

tanım: türkiye cumhuriyetini yıkıp yerine yeni bir oluşum getirmek isteyenlerin sözü.
  • kısaca diyor ki atatürk öldü bitti, yerim atanızı.
  • ayhan ogan, devamında şunu demiştir : ''halkı arkamıza alarak...''

hayır kardeş.

halkı değil %50'yi arkanıza alıyorsunuz.