*

şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanının başdanışmanlarından biri, "yeni bir devlet kuruyoruz. halk devletini kuruyor" demiş. sormak isterim, türkiye cumhuriyeti uzaylıların devleti mi de halk yeni bir devlet kuracak?referandumda "evet" diyecekler halk da, "hayır" diyecekler uzaylı mı? halkın büyük çoğunluğuna rağmen, nasıl bir devlet kuracakmışsınız? ağızdan kaçırdıkları bu bakla ile görüyoruz ki, kendi seçmen kitlelerini aldatmak peşindeler. stratejileri, yeni anayasanın tuzaklarını gözden kaçırmak için, meydanlarda bunu siyasi parti karşıtlığına çekmek. bunun basit bir sistem değişikliği olduğu inancıyla masumane bir şekilde "evet" diyecekler, umarım bu açıklamayla biraz olsun nereye götürülmek üzere olduklarını anlayabilmişlerdir.

kaynak

edit:5 ay sonra beni haklı çıkardıkları için teşekkür eder bu minvalde keşke haksız çıksaydım dediğim açıklamalar silsilesi.
  • bir de halk devletini kuruyor diye devam ediyor.

bu devleti uzaylılar mı kurdu lan, poşet?

kurtuluş savaşı'nda hep birlikte değil miydik? siz de öyle demediniz mi? neyin afra tafrası bu?
  • biz bu devleti kurarken, sınırları şehit kanları ile çizildi bu devletin.

buyurun diyelim o zaman. çizsinler. görelim.
  • "yeni bir devlet kuruyoruz, kurucu liderimiz de tayyip erdogan" dedi ayhan ogan.
  • tahmin ediyorum ki bu cümleyi sıradan bir vatandaş kursaydı anayasal suç işleme niyetinde olabileceği düşünülerek uzun süre takip edilir, her hareketi izlenirdi.

yeni türkiye'yi en iyi anlatan durumlardan birisi.
  • yalnız bilin ki şu anki devlet de size çok pis kuruluyor!

tanım: türkiye cumhuriyetini yıkıp yerine yeni bir oluşum getirmek isteyenlerin sözü.
  • kısaca diyor ki atatürk öldü bitti, yerim atanızı.
  • ayhan ogan, devamında şunu demiştir : ''halkı arkamıza alarak...''

hayır kardeş.

halkı değil %50'yi arkanıza alıyorsunuz.
  • kulaklarımla duyduğum, kulaklarıma inanamadığım beyan.
    yanlış anlaşılmasın inanamadığım şey niyetini açık eden bu zihniyet değil de; canlı yayında ahu denen sunucu parçasının o lafı tekrar keh keh gülerek sormasıdır.
    şu medyaya ne korkak, ne ciğersiz insanlar doluşmuş ki; "söylediğiniz suçtur, programımı suçunuza alet etmeyin!" diyemiyorlar.
    karşı görüşteki konuklara ne demeli peki? o sehpayı devirip programı terketmeniz için daha ne olması gerekiyor?