• søren kierkegaard 'hayat geriye doğru anlaşılır, ileriye doğru yaşanır', demiş. dolayısıyla yeni bir hayata başlamak için belirli bir hayatı eskitmiş olmak gerekir. belki de insan, dizlerinin üzerine çöküp yenilgiyi kabul ettiğinde yeni kapılar açılır kendisine.

"neler gelecek? gelecek ne getirecek? bilmiyorum, hiçbir tahminim de yok. bir örümcek sabit bir noktadan nedenlerden dolayı sonuçlara doğru düşerken önünde hep boş bir mekan vardır ve hiçbir yere tutunamaz, her ne kadar çırpınsa bile. ben de kendimi öyle hissediyorum; önümde hep boş mekan; ileri doğru sonuçlara doğru yol almamı sağlayan arkamda kalmış nedenler var. bu hayat korkunç, dayanılacak gibi değil."*
  • cesaret elbette.
    bir de cesaretimizi kırmaya çalışan cesaretsizleri hayatımızdan fırlatıp atabilmek.
  • (bkz: saul goodman)
  • -öz eleştiri yapabilmek
    -kendini iyi tanımak ve kabullenmek
    -ne istediğini bilmek
    -değişime inanmak
    -değişme cesareti göstermek
    -değişimden korkmamak
    -değişimi kabullenmek
    -üzerindeki ölü toprağını silkebilme yetisi
    -eskilere takılıp kalmama yetisi
    -değişmek
    özetle: yeni bir sen
    (bkz: #12235113)
  • 4 yıl bankacılık yaptım. artık çıldırma noktasına gelmiştim. biraz sabrederek, son üç ay işten çıkarılacağımı da bilerek çalıştım. etrafımdakilerin 'kpssye gir' sözlerine aldırış etmedim. hayattaki en büyük başarım memur olmak olmamalıydı. şimdi bugüne dek severek yaptığım ve gerçekten zevk aldığım şeyi sporu mesleğe dönüştürdüm, pilates eğitmeni oldum. diyeceksiniz ipini koparan da pilates eğitmeni oluyor, haklısınız. bunun okulunu okuyanların, alnının teriyle(hem metaforik hem gerçek manada) antrenörlük yapanların yanında büyük haksızlık ama zamanında beni belki de iyi yönlendiren biri olsaydı, sırf yurtdışını çağrıştırıyor diye uluslararası ilişkiler okumazdım belki de. her ne kadar severek okuduysam da ülkemde bu mesleği hayal ettiğim gibi icra edemeyecektim. neyse bir yerden dönmüş olmak da sevindirici benim için. ha yeni bir hayata başlamak da sadece meslekle alakalı değil, büyümek, olgunlaşmak, bakış açını değiştirmekle yakından ilintili. biraz da cesaret gerekli tabi.
  • yeni bir hayata başlayacak insana her şeyden önce güç gereklidir. inanmaya, cesaret etmeye, direnmeye, tekrar toparlanmaya, yeni insanlarla tanışmaya, unutmaya, dinlemeye, anlatmaya, sabretmeye, kazanmaya, kaybetmeye, düşmeye, kalkmaya, terk edilmeye, özlemeye, sevilmeye ve en önemlisi de sevmeye gücü olmalıdır.
  • yeni bir aşk yeni bir iş ve yine gülecek bi neden
  • pazartesi.

adettendir. gerek diyete girmek, gerek sigarayı bırakmak olsun hep pazartesiden başlar.
  • - 6 adet vesikalık fotoğraf
    - ikametgah
    - nufus cüzdanı fotokobisi
    - temiz kağıdı
    - sağlık raporu
    - b sınıfı sürücü belgesi
    - ingilizce (orta)
  • yüzme öğrenmek için debelenirken karga tulumba havuzun derin kısmına atmıştı beni dayım. su yutarak, çırpınarak,can korkusuyla havuzun kenarına gittim tutundum. annem ciyaklarken de bu iş böyle öğrenilir demişti. acayip kızmıştım. 2 gün içinde yüzmeyi de öğrendim, ne hikmetse daha cesurdum çünkü.

bu soruya para, iyi bir iş, eğitim, kendine güven, tecrübe derdim de; dayım gelince aklıma sadece ilk adımı atacak cesaret diyorum. sonra can korkusuyla iş de bulunur, para da kazanılır, gerekirse hem çalışıp hem eğitim de alınır, düzen de kurulur.
hesabın var mı? giriş yap