şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kızların aşk meşk literatürüne kazandırdıkları bir durumdur. genelde olumsuzunu vurgularlar. erkek kıza teklifte bulunur veya bunu belli eder, kız ise eski ilişkisini yeni bitirmiştir ve eğer teklifte bulunanı da istemiyorsa bu bahaneyi kullanır ; ''yeni bir ilişkiye hazır değilim, ne olur anla beni tonguç, seninle çok iyi bir arkadaş ilişkimiz olabilir, hebe de hübe de...'' iyi valla hem reddet hem kırma...
 • erkekte bir iliski bittikten yaklasik 15 dakika sonra olusan durum.
 • eskisini veya su ankini artik istemiyo olduguna emin olmak.
 • kendini medyum zannetmek.

  adi uzerinde "yeni bir iliski"... yahu, yeni bir iliskinin ne oldugunu nerden biliyorsun ki, buna hazir olup olmadigini bilesin.

  bu kavrami kullanan kalip kafali insanlardan siddetle uzak durulmasini buraya farz olarak yaziyorum.

  neden boyle bir kavram kullandiginin aslini da hemen cozelim.

  bir iliskinin tanimi var kafasinda. ahmetle ya da ayseyle yasadigi seyin adini "iliski" koymus. aynisini yasayacagindan emin. yani iliski dedigin oyle olur. kadin dedigin de ayse olur zaten.

  ya sabir.
 • gercekten onemli bir durum. eski iliskinin etkisiyle yeni bir iliskiye baslamak (civi civiyi soker mantıgı) kisinin kendini kandırdıgı nokta olup cok uzucu durumlar yaratabilir. hem karsısındakini hem de kendini yıpratmaktan baska bir sonuc vermez.eskiye dair her olumsuzlugu ve takıntıyı bıraktıktan sonra yeni bir iliskiye baslamak daha saglıklı sonuclanır.
 • çoğunlukla bayanların kullandığı doğru olan duygu tanımı. ancak samimi olduğuna inandığınız ve sizi de görmezden gelmek istemeyen bir bayandan bunu duymuşsanız her zaman saçma gelmeyebiliyor. bunu size açıkça söyleyebilen ve sizden zaman isteyen birisiyle karşı karşıyaysanız önünüzde 2 seçenek var:

  1) karşınızdakine istediği süreyi verin, eğer sizinle birlikte olmak istiyorsa aranızdaki bağı kopartmayacak hatta daha da güçlendirecektir. bu sırada siz de üstünüze yük almamış ve eski ilişkisinin bıraktığı arazları yaşamamış olursunuz.

  2) karşınızdakine istediği süreyi "ilişkiniz" içinde verin. bu zordur. bir çok sıkıntıyla, kaprisle, sinirle, üzüntüyle boğuşmak durumunda kalabilirsiniz. hele karşınızdaki bayan önceki sevgilisi tarafından çirkin bir biçimde terk edilmiş ve bu terk ediliş üzerinden kısa bir süre geçmiş ise gerçekten çok sabırlı olmanız gerekir. size kimi zaman çok yakın davranacak ancak kimi zaman da sizin yanınızda olmak istemiyormuşçasına surat asacaktır. eğer bu bayanın samimiyetine güvenebiliyor ve onunla gerçekten bir ilişki yaşamak istiyorsanız tüm bu olumsuz durumlara göğüs germeniz icap edecektir. sonunda size gerçekten güvenen, size kendisini bırakmış ve belki de aşık olmuş bir sevgiliye hatta ilerisini düşünürseniz eşe sahip olabilirsiniz. bu sırada sizin gücünüze, yanında abide gibi duruşunuza, onun zayıf anında onu kullanmayışınıza, ona güven verişinize ve en önemlisi ona karşı olan sevginize hem saygı duyacak, hem hayran olacak hem de aşık olacaktır. tabii bütün bu sabrınızın sonunda kızımızın kendisini topladıktan sonra size elveda diyerek çekip gitme olasılığı da vardır. ama herşeyden önce iyi niyetli düşünmek lazım.
 • yeni bir ilişkiye bir kadın her zaman hazırdır.sadece hazır olduğunu hissettiren adama gereksinimi vardır.
 • aşkı bulamayacağı gerçeğiyle yaşamaktır. lakin aşk planlı oluşup, "hazırım. evet şu an gelebilirsin" tarzda birşey olmadığı için hazır olduğu sadece cinsel aktivitedir.