şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: martin molin) imiş adı. icad ettiği şey metal bilyelerle çalışan, balerinsiz müzik kutusu gibi bir şey. bir de gitar var içine monte edilmiş. çok da hoş bir şarkı çalıyor. şarkının ne olduğunu anlayamadım, acaba kendi bestesi mi, ama sonuçta böyle de müzik üretebilmek güzel.

bize böyle şeylerle gelsinler.

https://www.youtube.com/watch?v=ivuu8jobb1q
  • kimse kusura bakmasın ama yarraaam gibi olmuş müzik aletidir.

öyle insanı hayran bırakacak kadar farklı ya da olağanüstü bir teknoloji falan değildir.
  • ksilofon + davul pedalı + gitar.
    ksilofon kısmı biraz abartılmış sadece.
    mekanik kısmı eğlenceli olsa da, çocuklara gösteri yapmanın ötesine gidemez.
  • zaten bizim insanımız üretmediği gibi üreteni de sevmez. bence gayet yaratıcı, farklı ve hoş.
  • animusic ten esinlendiği düşündüğüm mucittir.
  • bilyeli müzik makinesi ismine layık buluştur. ciddi emek harcandığı belli o yüzden emeğe saygı önceliğimiz, fakat bu seslerin aynılarını çıkaran, üstelik doğrudan el, ayak ve parmaklarla yönetilen ve bir sistematik içerisinde eğitimi verilebilen pek çok enstruman var. bu makine 70 yıl önce çok sevilirdi diye tahmin ediyorum, şimdi izledik geçtik.
  • youtube şarkı altı yorumu gibi olacak ama beğenmeyen siktirsin amk.adam baya kafa yormuş çabalamış komplike bir alet ortaya çıkarmış,amacına da güzel hizmet ediyor her ne kadar biraz uğraşlı da olsa.takdir edilmeli
  • videoda adamı gördüğüm anda aha bu şey değil mi ya dedim ve sonra baktım ki martin molin'miş. daha fazlası için (bkz: detektivbyran)
  • loop çalan manuel bir yazılımın fiziksel tasarımı gibi durmakta enstrumandan ziyade. büyük çarka yerleştirilen doğru zamanda tınlamayı veren çıkıntılar bir melodiye göre yerleştirilmiş gibi görünüyor. başka bir melodi için onları yeniden yerleştirmek ya da farklı bir ezgiye göre tasarlanmış yeni bir çarkın oraya montelenmesi gerekmekte.

buna bir enstruman demek doğru değil. bu bir müzikal tasarım. bununla çal bakalım şu eseri dendiğinde icra edememe ihtimaliniz yüksek. tasarımsal bir ön hazırlık isteyecektir. bu yüzden enstruman değildir.

hesabın var mı? giriş yap