• heyecan verici durum.

  yeni bir kitaba başlamak gibi. sayfa sayfa çevirip anlamaya çalışıyorsun, her sayfadan sonra diğerini merak ediyorsun. sonra ya sonu hüsran oluyor ya da çok güzel.

  tabi bu zamanda biraz da sıkıntılı bir durum. insanlar çok ilginç olabiliyor.
 • önceki tanışıklıklarınız olumsuz olduysa, üşenilen eylem.
 • o kadar çok kalıplarımız oluştu ki artık yeni biriyle tanışmaya çalışırken bile onu bir kalıpta görüyoruz. hemen bir kategoriye giriyor zaten kafamızda. haliyle ne heves kalıyor ne de umut.
 • farklı insanlar aynı son
 • bir yerden sonra bıktırır

  bıkarsın kendini anlatmaktan, sormaktan, yanıtlamaktan. öyle ya bu da gelip geçecek geçince eskileri gibi olacak -çoğu öyle olmaz mı?-

  artık umut etmezsin yenisi için
  seversin yalnızlığı
 • sikik heyecanlara gerek duyan aptal insan davranışı
  tanım:(bkz: hayatımın içine edecek yeni varlıklar)
 • ben artık üşendiren evresindeyim.
  o seni tanıyacak, sen onu tanıyacaksın, anlatacaksın edeceksin, anlamaya anlaşılmaya çalışacaksın falan, çok gözümde büyüyor.
 • çok meşakkatli bi iş yeniden kendini anlatmak milyon kere kurduğun cümleleri tekrar kurmak
  anlamak anlaşılmak
 • tanışmak, daha önce birbirini tanımayan kimseler tarafından yapıldığından bir anlatım bozukluğu olan başlık. buraya takılmazsak ben dahil birçok kişi tarafından zaman zaman enerji ve vakit kaybı olarak görülse de biri ile tanışmanın en güzel yanı ortak tanıdıklarınız ve yaşanmışlıklarınız olmamasıdır.
  insan ister istemez zamanla etrafındaki insanlara benziyor, onlardan bir şeyler sahipleniyor ve kendi çevresinin belli durumlarda ne tepki vereceğini tahmin etmesi kolaylaşıyor ancak tamamen yeni biri farklı açılardan yaklaşıp tahmin etmediğimiz şeyleri söyleyip yaptığında heyecan ve merak uyandırıyor.
  bu açıdan ara sıra birleri ile tanışmak güzel olabilir.
 • tanışmak değil de tanışmadan, birbirini bilmeden, tanımadan konuşmak bazen çok güzel olabiliyor. zaten karşındakiyle tanımadan konuşabiliyorsan, muhabbeti sürdürebiliyorsan ortak bir şeyler var demektir. karşındaki boş bir insan değildir. adını bile bilmeden konuşmayı sürdürebilirsin. senin ondan, onun senden bir çıkarı olmaz. sadece muhabbet etmek istersiniz ve edersiniz, bu kadar. hayatını yalnızca "aynen" veya "karşim"lerle sürdüren modelleri çok çabuk da eleyebileceğinizden yorucu da olmaz.

  bunun dışında yeni biriyle tanışmak zor iş, çaba gerektiriyor ve maalesef insanlar çoğunlukla da çabanıza değmiyor. ya çok uzak kutuplarda oluyorsunuz ya da karşınızdakine vurduğunuzda boş bir ses veriyor...
hesabın var mı? giriş yap