şükela:  tümü | bugün
312 entry daha
  • aman aman aman

tüm başlıklara bu linki atmak istiyorum.

takatim yok.
  • karşınızdaki insanı tanıma merakı oluşuyorsa ya da tanımlayamadığınız heyecanlar bence hiç sorgulamayıp bu duygunun peşinden gidin. flört, sevgili o raddeye gitmeseniz bile yeni bir karakter tanımış olursunuz. kimin hayatınızda nasıl bir rol oynayacağını bilemezsiniz.
  • allah yazdıysa bozsun. bundan sonraki hayatımın kalan kısmını bahçeli , komşusu olmayan bir evde inzivaya çekilerek, bilgisayar üzerinden online trading ile para kazanıp ömrümü tamamlamak üzerine planlamaya başladım.

birkaç kedi, köpek ve sevdiğim insanla birlikte elbette. yabancı bir insanla ancak mecburi market alışverişi esnasında aynı ortamda bulunmaya tahammülüm var, onda bile kağnı hızında kasiyeri meşgul edenlere uçan tekme atmamak için kendimi zor tutuyorum.
  • yarın yapacağimdır. dısarı çikmayalı 3 ay oldu herhalde
  • zor geliyor. bir ümit biriyle tanışıyorsun belki aradığını bulursun diye boş şeyleri dinlediğinle bunlara katlandığınla kalıyorsun. sonra bu konuşmalar boşa gidip hop sıfırdan biriyle tanışmaya uğraşıp yine aynı döngüye giriyorsun
  • şu dönemde insanların kaprisleri düşünüldüğünde hakikaten inanılmaz zor. genelde iki tarafında enerjisinin fazlasıyla tutmuş ve devamlı olması durumunda gerçekleşiyor onun dışında yüzeysellikten öteye geçmiyor.
  • aslında zorluğu, yoruculuğu falan değil de birisini tatmin etmek, onun egosunu okşamak, beyinsizliklerini görmezden gelmek, aptallıklarına bile katlanmak gibi şeyler yüzünden saçma gelen şey. artık herkes kendini tanrı olarak görüyor, sağolsun dijitalizasyon çok körükledi bu durumu, o yüzden kimse burnundan kıl aldırmıyor.

geçen sene iş ortamından birisiyle tanıştık, kız kendisini edebiyat aşığı olarak tanıtıyor, bilgili birisi gibi, neyse ulan bu sefer tanıyayım birisini dedim, resim falan yapıyor, sanatçı yazıyor profillerinde vs. stefan zweig'ın satranç romanından bahsetmeye başladı buluştuğumuzda, sallıyor ama tamamen konuyla alakası yok, ''ya o roman sebayettin ali'nin değil miydi?'' dedi. önce şaka yapıyor sandım, kendince taşak geçtiğini düşündüm, bayağı ciddiymiş. sonra o kadar saçmaladı ki o kadar saçmaladı ki yarattığı karakterin boşluğunu o bile farkına vardı ama günün sonunda tatmin edilmek için elinden geleni de yaptı, sonrasın da da görüşmedim zaten. genelde insanlar kendisini abarttığı için insana tahammülüm kalmamıştır.