• kendini anlatmak aslında zor bir eylem.
    bizi anlayacak birileri olsun isteriz ama aynı zamanda da zahmetsiz olsun diye düşünürüz.
    bunlardan uzakta olmak isterken; işte tam o noktada pat diye hayat yeni yollar veya kişiler sunar önümüze. tercihler bizi olaylar silsilesine sürükler ve şanslıysak da mutlu günler yakındır.
  • yeni ilişkiye dönüşebilir. bu da risk demektir.

bilinmezlikleri, farklılıkları, sürprizleri, güven basamaklarında hızlı iniş- çıkışları, sek sek sekerek yaklaşıp uzaklaşmaları, tereddütü ve temkini elden bırakmamayı beraberinde getirir. bu alış- verişte elimize geçen her veri, etkileşim, sorun vb.. aklımızın içinde kurulu kütüphanede, tertemiz yeni biri dosyasının içine özenle yerleştirilir.
    yeni biri, hayatımızın durağanlığını bozguna uğratmak için ellerini ovuşturarak kapı aralığında bekleyen bozguncu gibidir ve bu hiç kuşkusuz karşılıklı bir bozgunculuk eylemidir.
  • insanlar yeni biriyle tanışmanın veya sosyalleşmenin hayatlarını yaşamak için elzem olduğuna inanırlar. bu yüzden sürekli bir arayış içindedirler.

benim fikrim ise şu, tanıştığınız kişi size bir şey katmayacaksa, sizi daha ileri bir seviyeye taşımayacaksa ve size daha iyi bir hayat perspektifi kazandırmayacaksa "yeni" dediğimiz şeyin manası ne? neden yeniye ihtiyaç duyalım?

bunu konfor alanından uzaklaşmama isteği olarak görmemek lazım. sadece içinde hapsolduğumuz ve kontrol edemediğimiz zamanı daha verimli kullanmalıyız.
  • çok zahmetli bir iş.
    mümkün olduğunca kaçınıyorum.

hali hazırda tanıdıklarla uğraşmak bile yoruyor.
  • önyargılı olduğum için pek yanaşmıyorum. hep aynı pislik.
  • karşınızdaki insanı tanıma merakı oluşuyorsa ya da tanımlayamadığınız heyecanlar bence hiç sorgulamayıp bu duygunun peşinden gidin. flört, sevgili o raddeye gitmeseniz bile yeni bir karakter tanımış olursunuz. kimin hayatınızda nasıl bir rol oynayacağını bilemezsiniz.
  • zor geliyor. bir ümit biriyle tanışıyorsun belki aradığını bulursun diye boş şeyleri dinlediğinle bunlara katlandığınla kalıyorsun. sonra bu konuşmalar boşa gidip hop sıfırdan biriyle tanışmaya uğraşıp yine aynı döngüye giriyorsun
  • şu dönemde insanların kaprisleri düşünüldüğünde hakikaten inanılmaz zor. genelde iki tarafında enerjisinin fazlasıyla tutmuş ve devamlı olması durumunda gerçekleşiyor onun dışında yüzeysellikten öteye geçmiyor.
  • heves kalmadi ya.
  • bence güzel şey olacağı varsa olur yoksa da olmaz. keşke dünyadaki birçok insanla tanışma şansım olsaydı da onların dünyasına tanık olabilseydim derim
hesabın var mı? giriş yap