• son yıllarda ağırlaşan ülke şartları gerek ekonomik açıdan gerek dış politika açısından gerek askerlerimizin başka ülkelerde şehit olmalarının verdiği acıyla gerçekten kötü yönetimin insan hayatına bu denli etki ettiği bir dönemi yaşıyoruz.

-- dolar ve euro rekor kırmış şekilde ilerliyor.
    --mehmetciklerimiz şehit olmaya devam ediyor.
    --ülkemiz mülteci çöplüğü halini almış, kim olduğu belli olmayan milyonlarca insan aramızda
    -- milli iradeye sivil darbe yapılıyor, seçim iptalleri, atanan kayyumlar.
    -- bankalara el konulma konuşmaları ülke demir yumrukla yönetiliyor adeta
    --insanların açlıktan intihar ettiği haberlerini okuyoruz medyada.

kısacası bu yakıcı sorunlara yeni bir bakış açısı ile çözüm arayacak yeni bir cumhurbaşkanına ve hükümete ihtiyacımız var.

ülkeyi adaletle yönetecek, dış politikada ülke menfaatlerini öne alacak ve komşu ülkelerle iyi ilişkilere önem verecek, toplumun geniş kesimlerini tahrik etmeyecek ve kopuk olmayacak, hızlıca ekonomik atılımlar yapacak üretim ekonomisine geçecek, ülkenin dünyadaki itibarını düzeltmek için adımlar atacak. ve benzeri politikalar geliştirecek. tabi en önemlisi parlamenter sisteme geri dönecek bir cumhurbaşkanı lazım.

herkes bir aday söyleyebilir ama ben açıkçası kemal kılıçdaroğlu'nu bunun için uygun görüyorum. bir dönem kemal kılıçdaroğlu öncülüğünde millet ittifakı ülke yönetimini ele almalıdır. tabi ki tek isim sn. kılıçdaroğlu değildir başka bir çok nitelikli isim var ülkemizde cumhurbaşkanlığı için.
  • daha iyisi olur dediğinde, başa gelince değiştiği için önerme yapamayacağım başlık.
  • şimdi olana bakarsak beklentim düşük, şehit haberine gülmesin yeterli.
  • (bkz: haydar dümen)
  • tabiki de meral akşener. ülkeye artık bir kadın elinin değmesi lazım. kadın dediysek de meral hanımdaki taşak şuan aktif siyasetteki çoğu siyasetçide yok..
  • mansur başgan.

sikertir.
  • cumhurbaşkanı kim olsun şeklinde değil ancak ülkenin 2020li yıllarında artık söz sahibi olsun istediğim bazı insanlar var.

ümit özdağ (içişleri ve güvenlik politikaları)
    sinan oğan (dış politika)
    selçuk şirin (eğitim)
    durmuş yılmaz (ekonomi)
    cem seymen (ekonomi, tarım, inovasyon)

sayı tabi ki artırılabilir. çok kıymetli ve namuslu binlerce yetişmiş insanımız var.
  • bir dönem cumhurbaşkanı olmasın bence. serbest zaman gibi
  • mansur başkan ortalama 5/10 yönetir. olması gereken de bu.meral mom’ın olduğu bir senaryo ise bana biraz zar atmak gibi geliyo 2/10 da olabilir 8/10’da.
  • tabii ki mansur yavaş.
hesabın var mı? giriş yap