şükela:  tümü | bugün
 • yerel adı ni dilli olan başkenttir.
 • hindistan'ın mumbai'den sonra en büyük şehridir.
 • yollarda trafik şeridi filan hak getire; arabalar birbirlerine o kadar yakın geçerler ki ya kırıktır yan aynaları ya da kapalı. o yüzden herkes birbirine sürekli korna çalar. hatta pek çoğunun arkasında "horn please" yazar!
 • yeryüzünde bir cennet varsa orası kesinlikle yeni delhi değildir. sokakları pislik ve sefalet kokar, vücutlarının çeşitli uzuvları olmayan dilenciler etrafınızı sarıp dilenirler fakat bu dilenciler bile ingilizce bilir, trafiği ise ayrı bir entry konusudur taksiciye neden aynalarının olmadığını sorunca onlara gerek yok önemli olan korna demiştir.işte böyle bir yerdir yeni delhi.
 • eger backpacker'saniz eli mahkum tren istasyonu yakınındaki paharganj bölgesindeki otellerde kalacaksınız demektir. dünyanın en kaotik ortamı gibi gelecek size: binalar, insanlar üstünüze gelecek; rikşacı, bisikletçi, otelci, otçu takimi etrafınızdan ayrılmayacak. birileri devamlı ayağınıza basacak veya omuz atacak. yazın gittiyseniz terden sırılsıklam olacak, nefes dahi alamayacaksınız. lonely planet'i acacak mecaliniz kalmayacak, veya açsanız bile işaretlediğiniz oteli o hengame içinde bulamayacaksınız. şaşırmaya hazırlıklı olun. gözünüzü kapatıp 10'a kadar sayin ve devam edin. merak etmeyin burada başınıza bir şey gelmez. ilk günü atlattıktan sonra o kaotik ortama alışacaksınız. sizin alıştığınızı gören paharganj ahalisi de sizi rahat bırakacak.
 • ucaga bindiginiz/indiginiz kapilardan pasaport kontrolune kadar yerleri hali kaplanmis bir havalanina sahip. temizlemesi zordur muhtemelen.

  eger yeni delhi'den trenle bir yere gitmek istiyorsaniz, yeni delhi tren istasyonunun ikinci katina cikin ve oradaki toursim information bolumune gidin. orada size verilen bir form dolduruyorsunuz ve anladigim kadariyla turist kotasindn faydalanarak bilet alabiliyorsunuz.

  bunlar disinda bir sey bilmiyorum delhi'yle ilgili.
 • havası bildiğin baharat kokan ve çok ağır olan, havaalanındaki askerlerin*** boyum kadar tahta silah taşıdığı, trafiğinin yüzde sekseni tuk tuklardan oluşan, şehir altyapısının olmadığı, binaların pis ve bakımsız olduğu fakat tapınakların cillop gibi olduğu ilginç bir şehir.
 • tuktuka binmeden önce bikaç kere düşünülmesi gereken şehir. zira can güvenliğinizin cidden tehlikeye gireceğini unutmayın. her şeye de "gud lak gud lak" derler sokaktaki sefaleti zerre umursamadan; ama gördükleriniz düşünceden düşünceye sürükler sizi. o ihtişamlı otellerin hemen bir sokak ötesinde resmen dram vardır. etrafınızı her an her yerde aniden dilenciler sarabilir.
 • hindistan'ın başkenti. müthiş fotoğraflar eşliğinde eşsiz bir hindistan blog'u için http://www.gumuspusula.com/?p=761
 • nerede yiyelim, sorusuna kfc, mc donalds, çin lokantası cevabı verilecek şehir.
  sokaktan bir şeyler yesek, sorusuna, ille istiyorsan közlenmiş patates ve muz ye, cevabı verilecek şehir. yanında bol bol kapalı kutuda alınmış meşrubat... aksi takdirde gezi zamanı, ishal ve halk arasında karın ağrısı tabir edilen bağırsak kramplarıyla tükenir gider.