şükela:  tümü | bugün
 • binali yıldırım'ın ayhan oğan'a çıkışıdır. hem bekir bozdağ, hem de binali ayhan oğan'ın eski bir mkyk üyesi olduğuna vurgu yapmışlar, çok manidar. binali bey şöyle söylemiş ayhan oğan'a;

  ''şaka mı yapıyorsunuz? türkiye cumhuriyeti devleti, 29 ekim 1923'te kuruldu. o da osmanlı devleti'nin devamı olarak kuruldu. 16 türk devleti var, bu türk devletlerinin hepsi birbirinin devamıdır. ''

  kaynak
 • binali yıldırım'ın neyin bir parçası olduğunun farkında olmadığını gösterir. o lafı eden aslında erdoğan'ın hissiyatına ters bir şey söylemedi.

  kendisinin "atatürk" ifadesi yerine "gazi mustafa kemal" dememesi bile muhtemelen birilerinin tepkisini çekerken, cumhuriyet'e ve atatürk'e bu kadar sahip çıkar görünmesi eminim bir gün problem çıkaracaktır. kendisi şu anda sadece sadık, uyumlu ama iş bitiren icracı bir yol arkadaşıdır. ama gün gelecek erdoğan'ın büyük (!) vizyonu ile uyumlu, ümmetçi, bir ulus devlet modeli olan türkiye cumhuriyeti'ne mesafeli birileri ile yer değiştirmesi olasıdır.
 • binali'nin de davidson gibi ipinin çekileceğinin alameti laf.

  ne yapıyorsunuz binali bey?!?!
 • söylese suç, söylemese suç; mesele adamın sözleri değil ki size göre, varlığı. yani siz sözler yerine kişilerle ilgilisiniz. başbakan, tepki toplayan açıklamalara karşı çıkıyor. bu. buradan anlaşılacak olan şey budur.

  + ama zamanında referandu..
  - ya siktir git, kafa sikme.