• mevzu konulan smileyden ziyade yeni doğan bebeğin fotoğrafının sosyal medyada paylaşılmasıdır.
    daha sabah doğurmuşsun öğlen fotoğrafını paylaşıyorsun bir dur be kadın.
  • sadece ebeveynler tarafından değil, uzaktan yakından akraba arkadaş eş dost tarafından da yapılan bulaşıcı uygulamadır.
    nazar değmesin diye imiş.
  • nazar değecek diye suratına smiley koyup fotoğraf atma eylemi kadar saçma bi eylem görmedim sanki çocuğun doğduğuna inanmıyoruz kime neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz ki
  • yakın bir arkadaşımın doğumdan sonraki kırk gün *yaptığı eylem.

bu arkadaş daha sonra çocuğun yüzündeki smileyi kaldırıp, 60.güne doğru çocuğun kakasını paylaşınca diğer durumu çok da yadırgamadım.

iş bu entry baştan sona gerçektir.
  • bunu yapanlara bir dikkat edin bir dahaki sefere, genelde gerizekalı insanlar oluyorlar.
  • nazarın sadece yüz ve çehresini etkiledini ıspatlar niteliğindeki yapılan eylem. yani ben bakışlarımla bebeğinizin vücuduna nazar sektiremiyorum. bravo.
  • bebeğe instagram sayfası açmak nedir? bu kadar iğrenç ve kıro olmak zorunda mısınız?
  • benim de vardı böyle bir arkadaşım. kına nişan nikah 2 şehirde düğün derken 3 sene boyunca evlendi, her bokunun fotoğrafını paylaştı. hamileyken de günde 10 tane göbek fotoğrafı koyuyordu. çocuk doğunca bir aydınlanma mı geldi, kocası mı çocuğumu instagramına malzeme etme dedi bilmiyorum ama ilk 6 ay falan bebeğin patiklerinden başka hiçbir şey paylaşmadı. sonraları smiley ile fotoğraf atar oldu. şu an 1 yaşına yakındır, artık yüzünü çekiyor atıyor. bunun dışında çocuğu olduğu için buldumcuk olup, muhtemelen doğum sonrası depresyonun da etkisiyle psikopatlaşanlar var. sanırım insanlar senin salyalı, kırmızı suratlı, buruşuk orglara benzeyen bebeğine nazar değdirmek için sırada bekliyordu. internetteki hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin, hem yıllarca sikilip yaptığım çocukla hava atayım hem de kolluyor görüneyim tayfası bunlar. 5 günlük bebeği oraya koyunca ne oluyor yani?
  • (bkz: engelle)
    engelle gitsin amk. sorgu sualsiz engelle. ayrıca eşi ekliyse eşini de engelle.
    en basit çözüm.
  • ben bu rezilliği görünce facebook hesabımı dondurdum.halen de aynı donuklukta muhafaza ediyorum.
    tamam nazara inanabilirsin o zaman fotoğraf paylaşmazsın.ama böyle bir düşüncen olduğu halde kendini fotoğraf koymaktan alıkoyamıyorsan ve de bebeğin yüzünü kapatıyorsan sen tam bir zavallısın. hem like alayım hem nazar değmesin istiyorsun.olmuyor o işler öyle kardeş, rezil oluyosun en fenası bunun farkında değilsin.
    tanım:kontrolden çıkmış sosyal medya bağımlılığının ezik bünyeler üzerinde göstermiş olduğu bir etki biçimidir.
hesabın var mı? giriş yap