şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ne amaçla yapıldığını tam olarak anlayamadığım için iş gereği yeni doğmuş bebeklerle fazlasıyla haşır neşir olan anneme de izlettim emekli ebedir kendisi . tepkisi oha hayvan herif yazık sabiye oldu .

edit : uzman arkadaslar aciklamis zaten herifin sictigi noktayi
  • yakalayabildiğim kadarıyla barlow vb. eklem manevralarını kapsayan muayene. pediyatrist arkadaşlar daha iyi bilir ama benim bildiğim bu manevralar böyle ard arda hayvan gibi yapılmaz. çok nazik şekilde eklemler değerlendirilir, hiçbir pediyatrist böyle bir muayene yapmıyor kısacası. adam işin şov kısmına kaçmış, olan bebeğe olmuş bence.

edit: özellikle barlow çok nazik yapılmalı diye hatırlıyorum, yanlış yaparsan femur başı nekrozu yapabilirsin diye aklımda kalmış seneler önceki stajdan. hatta çoğu pediyatrist barlow bakmaz çocuğun bacağını eline vermeyelim diye, onun yerine ultrasonla bakar ki mantıklısı da bu fikrimce. fizik muayene tabi ki önemli ama risk değerlendirmesi de iyi yapılmalı bence. niyeyse barlow'dan o denli korkmuşum ki diğer manevraların adı bile kalmamış aklımda.

adamın yaptığı bütün manevralar tıbbi ama yapılış hızı doğru değil, hız hatayı arttırır.
  • yarısında çıktığım video. allahından bul e mi vicdansız çıkıkçı kılıklı herif..
  • bir bebek whisperer tarafindan yapilian muayene. onca iskenceden sonra bebegin kulagina bi sey fisildadi bebek sustuya lan? what sorcery is this! biz de bilek otobus ucak seyahatlarinda cok lazim olur.
  • normal insana bile yapılsa sakat bırakacak hareketleri yapan sözde doktor

benim çocuğuma aynı muameleyi yapsa kafasını götüne monte ederek reflekslerini kontrol ederim.
  • bi de sırtına vururken "koçsun koç" dese tam olacakmış. zaten sonunda kulağına diyor.
  • komiktir.

video linkine tıkladım, arka planda şu var şans eseri.
    tepki: "lan aynı oyuncak gibi ses çıkarıyor haaa"
  • bebeye acıdığım ama gerekli olmasa yapmaz diyerek izlediğim video. hekim değilim ancak doktor ne yaptığını biliyordur kesin. sonra abooov dohtur böööle etti şöyle etti diye doktor dövenler var bu memlekette.
  • muayene bittikten sonra "bu yaşar bunda bi şey yok" diyor sanki. bebekten anlıyor adam.
  • kgb için yetiştirilecek çocuktur. tüm testleri başarıyla geçmiştir.