şükela:  tümü | bugün
 • yavruların tuvaletlerini yaptırmak için ıslak pamukla silebilirsiniz. süt anne bulunamadığı taktirde yeni doğan bebekler için hazır mamalardan alıp hayvan biberonu ile beslenebilir.
 • acil bir şekilde aramaya devam ediyoruz. bugün üçüncü gecemiz bitti. üç gündür doğru düzgün doyuramadigimizi az önce karın toklugundan sersemleyip uyuduklarinda fark ettim ve içim acıdı. kakalarini da yaptiramiyoruz, ikisi de 1-2 kere kendi kendilerine yapmışlar uyurken. annesiz hayatta kalmaları oldukça zor, daha gözleri kapalı, göbek bağları duran bebeklerin ölmesini hiç mi hiç istemiyorum.

  izmir bornova civarında sokakta emziren bi kedi görüp haber verseniz bile büyük bir umut olur bizim için.
 • izmir bornova’da kedi süt anne aranması olayı.
 • bahçelievler, istanbul'da dünya güzeli bir bebeği yaşatmak için acil süt anneye ihtiyacımız var. sokağınızda, bahçenizde, sitenizde yeni doğum yapmış kedi varsa lütfen yazın.
 • acil süt anne aranıyor. istanbul bahçelievler civarı.
 • ilk kedimiz nonnik hanımın henüz gözleri açılmamıştı.

  süt anne yoktu. onu eczaneden aldığımız yeni doğan maması ile besledik. yine eczanede satılan yeni doğan sütünü su ile seyreltip verdik, ağzına damlattık.

  kaka yapabilmesi için düzenli olarak poposunu ıslak pamuk ile zedelemeden sildik ve çay kaşığının yarısından daha az zeytinyağı içirdik.

  kendisi şu an 6 yaşında, evlatlarımızın en büyüğü.

  tanım: yok.
 • süt anne bulunana kadar yapılabilecekleri yazayım ben de:

  öncelikle hayvanları hepsini beslediğinizden emin olarak her iki saatte bir beslemeniz gerekiyor.

  bunun için petshoplarda satılan bebek kedi biberonlarından ve onlara özel süt tozu mamalardan almanız gerekiyor. asla ve asla pastörize süt veya inek sütü vermeyin, kedilerin sindirimine uygun olmayan bu sütler onların ölümüne sebep olur.
  hayvanı beslediğinizde zaten karnının şişip armut gibi olduğunu görebilirsiniz.

  hayvanları kardeşleriyle aynı kutuya koyun, kutunun altına mutlaka sıcak su torbası veya elektrikli battaniye tarzı ısıtıcı özellikli bir şey koymalısınız. evet temmuz ayında bile, çünkü bebek kediler annesinin vücut ısısına sokulmaya muhtaçtır.

  yeni doğmuş kediler tuvaletlerini tek başına yapamazlar. anneleri anüs bölgesini diliyle uyararak onlara yardımcı olur. anneleri olmadığı için bu görev de size düşüyor. kulak çöpüyle hafif dokundurarak masaj yapın, 30 saniye sonra çöp ıslanacaktır. * aksi halde yavrular boşaltım yapamadığı için çatlayarak ölebilir.

  yavrularınız üst üste olduğu için birbirini pisleyebiliyorlar, bu durum onları üşütür, anne kedi yavrularını böyle durumlarda yalayarak temizler, sizin de ıslattığınız bir peçete ile silip sonra kurulamanız gerekmekte.

  son olarak kedilerin annesini kaybettiğini düşünüyorsanız arada bir bulduğunuz yere götürüp bekleyin. annesi seslerini duyup gelebilir.
 • süt anne arıyoruz , istanbul bahçelievler.
 • istanbul kadıköy taraflarında iki yeni doğmuş kedi bulduk, annelerini beklesek de gelmedi. daha göbek bağları duruyor, acil süt anneye ihtiyaçları var. yakınlarda bildiğiniz varsa lütfen benimle iletişime geçin.
 • yukarı..