şükela:  tümü | bugün
 • -sırasına göre söz, nişan ve düğün fotoğrafları koyulur.
  -balayı için antalya'daki gereksiz para bayıldıkları beş yıldızlı otelden içki fotoğrafı koyulur, #honeymoon tagiyle.
  -bekar olan kız arkadaşlarla fotoğraf koyma olayı sonlanır.
  -sürekli bebek fotoğrafı beğenilir.
  -evli arkadaşlarla takıldıkları fotoğraflar ağırlık kazanır.
  -üç dört ayda bir tbt yapılarak düğünden bir fotoğraf paylaşılır.
  -ilk üç yıl dönümünde her yıl olmak koşuluyla abuk bir seni seviyorum temalı mesajla ya yemek yedikleri yerden ya da düğünden bir fotoğraf paylaşılır. altına zaman ne çabuk geçiyor, ilk günkü gibi seviyorum yazılır.
  -her gittiği yerde aşk temalı fotoğraf koyulur.
  -sevgililik döneminde çekilen fotoğraflar bir bir gün yüzüne çıkar.
  -hayatımdaki tek kadın/tek erkek temalı fotoğraflar paylaşılır.
  -hamilelik ve doğum temalı sayfalar takibe alınır.
  -güzel çocuk fotoğraflarının altına eş taglenir.

  çocuk yapma olayına girmiyorum, ona nefesim yetmeyecek.

  edit: (bkz: en mutlu günü evlendiği gün olan insan)
 • evlendikleri günden itibaren her ay "bugün de 4. ayımız kalp kalp kalp " gibi fotoğraflarını yayınlarlar ve dünya üzerindeki tek evli çift onlarmış gibi yansıtırlar...
  hele bir de kocasına "kociş, kocişim, koci"diye hitap eden yeni evliler vardırki..
  yemek hazırlar" kocişime hazırladım ihi" , gezmeye gidilir " kocişle gezmelerde" , canım kociş, balım kociş, oh kocişim, ah kociş, o yeah kociş..bitmiyor..
  bu gösteri , göze sokma neden hiç anlamam..
  bir de evlerini sık sık paylaşan güruh var. yemeğe aldıkları ilk misafirler, fırında yemek fotoğrafları, sofra fotoğrafları, ne yemek yenecek detaylarıyla fotoğrafları vs vs.. yemek koymak ne zamandır normal karşılanıyor?
  eskiden bir şey anlatırken "ayıptır söylemesi şunu yiyodum" denirdi.. şimdi direk löp diye fotoğrafını koyuyor adam/kadın.. bir yarış içinde herkes..
  sanırım evlenmeden önce çok sıkıcı hayatları oluyor. evlendikten sonra gerçekten dünyaya gözünü açıp yeniden doğuyorlar..
  ne zararı var diyenler olcaktır.. tamamen yapmacık mıç mıç tavırlar itici duruyor ve sıkıyor takipçiyi. takipten çıkarsan kalp kırıcı bir hareket olarak algılıyor bu tayfa. azalarak bitin. pembe geberik gelinler..

  (bkz: pembe geberik gelin)
 • bir erkeğin erkekliğinin an be an elinden alınıp pembiş fincanlarda zorla kahve içirilişine adım adım şahit olunmasına olanak sağlayan, alabildiğince pembe, yaldız, kurdele ve kalp içeren yapış yapış instagram hesaplarıdır.
  (bkz: kociş)
  (bkz: kocişko)
  (bkz: bugün de ölmedim anne)
 • sonra bu türler zamanla sossyal medyada yok olup gidiyorlar. ne dugun fotolarından eser kalıyor neden koca ile cekilen selfilerden. paylasımlar haftada bir hatta ayda bire düşüyor ve bir bakmıssın hatun kilo almış şişmiş ve koca kelleşmiş göbekleşmiş.
 • über çirkin gelinlerin altına ayyy ne kadar güzelsiniz tipi yorumlar eklenir.
  muhtemelen epey çirkin olan erkek için de damat da pek yakışıklıymış denir
  çok güzelsiniz, tatlısınız genellemesiyle olay toparlanır.
 • yine hayal ettiğimiz hayatı yaşamakla meşgul olan ablalarımızdan bir kesim. bu ablalar, her gün türk kahvesi içmeyi -içmese de fotoğrafını çekmeyi- kendine bir borç bilir. fincanın yanında genelde minyatür sandalyede oturan lokumlar, katlı servislerde sergilenen kurabiyeler yer alır. ve açıklamada fiks olarak "bilmemkimle kahve keyfi" yazar. eğer bu kahve tek başına içiliyorsa da açıklama genelde şunlardan biri olur: "temizlik sonrası kahve keyfi", "kocişi beklerken kahve keyfi", "alışveriş bitti, şimdi kahve keyfi"...
 • düğün #tbt'leri 10 yıl sürer
 • bence de şöyle #66864443
 • ilk evrede paylaşım skalası düğün- balayı-koçişko ile x keyfi-gelinlik çekimi- balay- düğün. çemberinde döner.

  ikinci evre benim "peri boku evresi" olarak adlandırdığım dönemdir. sürekli zevksiz deklarasyon, çift kombinleri, sikko sunumlar paylaşılıp ne kadar mükemmel bir evlilik hayatı yaşadıklarını insanlara kanıtlama amacı güderler.

  çocuk olduktan sonra da son evre olan "instamom" dönemi başlar. daha hamilelik testinde çift çizgi görüldükten itibaren doğacak çocuğun hayatı the truman show edasıyla eşek kadar olana kadar belgelecektir. bu dönemin başka bir özelliği ise artık anne olmuş ve son formuna ulaşmış olan eski yeni gelinimizin daha bir dinginleştiği için dine yönelik paylaşımlarında gözle görülür bir artış görülmesi olasıdır.

  ek: - tüm bu evreler dönem dönem kendi aralarında devir daim yapabilir.
  - bu girdide genellemeden ziyade evliliği evcilik sanan zihniyet eleştirisi amaçlanmıştır.
 • #kocasınıçoksevenhatunlarderneğibaskaniyim ne olmuş?

  hayatımın en güzel zamanları ve ben paylaşmadığım yüzde 75 için kendimi zor tutuyorum.

  tüm bu eleştirileri yapan arkadaşlar; bir süre fotoğraf paylaşılmadığı zaman aranızda 'araları kötü galiba' diye dedikodu yapıyorsunuz bilmiyoruz zannetmeyin.