şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: seks)
  • erkek kısmısı için genelde bok vardı evlendim şeklinde sayıklamak.
  • (bkz: elim sende)
  • -alo bebeğim yeni çıktım işten birşey lazım mı?
    -ekmek,süt,yoğurt,domates,şeker.......
    -hmnmnımnım tamam.
    -haa bir de çekirdek al gelirken,annemlere gitcez daha çabuk ol.

şeklinde gelişen aktivitelerdir.
  • arkadaşları kategorize etmek.

1) evliler (tercihen)
    2) evli olmayanlar
  • burada yazılanları okumadan önce seks zannettiğim aktivitedir. ama öyle olmuyormuş demek ki. *
  • yemekten sonra evde birlikte film izlemektir. evlenene kadar kafelerden restaurantlardan bıkkınlık geldiği için dışarı çıkmak çoğu zaman evde olmaktan daha

fazla sarmaz (6 aydır bende hala böyle).

ikinci olarak da krediye uygun ev bakmaktır:

" ay bu ev iş yerime çok uzak, olmaz. aman bu ev içine çok masraf istiyor yeni olsun, cık. ev sahibimiz bu evi bize satar mı acaba? krediler iyice düştü zaten.

altın da yaza kadar çıkmaz artık. 104 tl/gr iken sattırmadım allah beni kahretsin"gibi cümleleri ben devamlı kuruyorum mesela.
  • eve gelen akrabalarla düğün kasedi izlemek.

eved.
  • bu aktivitelerden 6 hafta içinde sıkılmayan varsa onun şuurunda bir sorun var demektir. yani evet bu aktiviteler ilk başlarda gerçekten zevk alarak yapılır, ama sonra mecburluk hissi çöker. zorunluluğa dönüşür. tekrara biner. rutine sarar. monotonluğa çöker. sıkar, bayar. evlilik hiç de sandığınız gibi değil lan. valla bak. yani hayal ettiğiniz kadar değil. telefonunuz değişir arabanız değişir eviniz değişir renginiz değişir işiniz değişir şehriniz değişir ama o yanınızdaki hiç değişmez. düşünsene biyolojik ve genetik hatta kan bağı olduğu halde bile anne babayla bile belli bi yaşa kadar yapabiliyorsun da o aranda hiç bir biyolojik bağ olmayan tamamen duygusal bağ kurulu insanla bi ömür, hep aynı hep aynı.. en iyinin bile en kötü yanı hep aynı olmasıdır. neyse. evet demek istediğim buydu, yanlış anlaşılmasın evlilik kötüdür demiyorum. beklentiler makul olsun.