şükela:  tümü | bugün
 • osmanlı döneminde zamanın birinde son derece yiyici bir bağdat valisi varmış. halk en sonunda bu validen bezmiş ve istanbul'a şikayet dilekçesi göndermişler. vali bunu haber almış ve bağdat'ın önde gelen kişilerini akşam yemeğine davet etmiş.

  yemişler içmişler, sona doğru vali hizmetçisinden özel küpünü getirmesini istemiş. küp gelmiş. vali oradakilere "bakın bakalım küpe" demiş. meğerse küp altın ve mücevherat doluymuş. vali oradakilere şöyle söylemiş: gördüğünüz gibi benim küpüm dolmak üzere, yarıyı çoktan geçti. eğer ben gidersem yeni bir vali gelecek ve onun küpü tamamen boş olacak. varın ötesini siz düşünün...

  şimdi kıssadan hisse: akp'liler uzun zamndır iktidardalar. epeyce küplerini doldurdular. iktidara gelecek yeni bir partinin mensupları tamamen boş küple gelecekler. bu durumda karar sizin....
 • horoz ölür gözü çöplükte kalır, ayrıca eski olsun yeni olsun bizimkilere dünyaları versen doymazlar amk.
 • zamanında bağdat'ta bir kadı varmış.

  yörenin bütün analarını bacılarını sikmiş. halk artık bıkmış istanbul'a yazmışlar. bunu öğrenen kadı yörenin önde gelenlerini yemeğe davet etmiş. yemekte ayağa kalkmış sıyırmış donunu indirmiş göstermiş malafatı bakın ananızı bacınızı sike sike derman kalmadı, eskisinin yarısı kadar kalkıyor, yeni gelecek olan kadı zenci olabilir mazallah sizi bile sikebilir demiş.

  masada bulunanlar gözyaşları içinde kadıya sarılıp bizi bırakma demiş.

  demem o ki akp bu zamana kadar ülkenin yarısını sikerek hayatta kalmış bir şekilde, bu adamlar da alışmış buna. partner değişikliği sıkıntı olabilir hepimiz için.