şükela:  tümü | bugün
 • hala format diyor yahu.
 • abi siz gündemi 8 sene geriden mi takip ediyorsunuz? zira o zamandan beri resmi olarak format diye bir şey yok. bir de hala entry'de derdini anlattıktan sonra "tanım:" yazıp entry'sini legal hale getirdiğini düşünenler var ki, ooy oy. istersen entry'de sadece ana avrat küfür et, yine de çaylak falan olmazsın, rahat ol.
 • yeni bir yazarın öncelikle sözlüğü okuması gerektiğini bilmesi gerekir. henüz sözlüğü okumamışken, formatı kavramamışken yazmaya kalkışınca entry'leri sırıtır.

  boş beleş bkz vererek başlığa cevap vermeyi legal hale getirme, üstteki entry'leri refere edici entry ve bkz modülü kullanma konusunda becerilerine bakılacak olursa, yazar kalmalarında da bir mani yoktur.

  (bkz: ekşi sözlük'teki format bilinmezliği)
 • eski gelen yazarların imla ve noktalama sorunları ile birlikte, sözlüğü çöplüğe dönüştüren sürece büyük katkı yapan durumlardan bir tanesi. yazarken - her düşündüğüm yere virgül koyayım, "-de" ekini ayırmayayım, noktalı virgülden haberim olmasın ancak laf çarpıp pirim yapmaktan da geri durmayayım. insanlar hata yapabiliyorlar demek ki. öyle ağır konuşmamak lazım.

  debe listesine bakıyorsun, her taraf bakınızlar, komiklikler, şakalar... insanların formatı doğru kullandığını zannetmesinde bir yanlış yok. işini yapmayan yönetime soracaksın bunları. insanlara hakaret etmeden, kinayeler yaparak durum anlatılabilir pek ala ama maksat sözlüğün düzelmesi mi gerçekten?
 • başlığın daha detaylı bilgi içermesi gerekmektedir. bizlerin daha iyi sözlükçü olması gerekmektedir.