şükela:  tümü | bugün
 • fc5 kasa olarak piyasaya sürülen yeni civiclerdeki rezalettir. facebook’ta grupları olup 10bin takipçisi var. imza kampanyası başlatmışar. haberlere de çıkmışlar.

  https://youtu.be/g4y4jm_doys

  https://www.change.org/…app_sharetext_tr_tr:control

  arkaya doğru giden direkte zamanla göçük oluşuyor. honda civic türkiye ise tamamen durumu reddediyor. ama sorun ortada binlerce kişi 100 bin tl verip sıfır araç alıyor ama sonuç ortada. ilgi çekmemesi çok ilginç. büyük skandaldır. bazı fotolar şurada

  edit: konu çeşitli haber kanallarına düşmüş durumda. ayrıca konuyla alakalı teknik bir analiz de yapılmış.

  http://www.sekizsilindir.com/…ocuk-problem.html?m=0

  http://m.haberturk.com/…ocuk-sorunu-1672212-ekonomi

  http://www.sabah.com.tr/…urkiyeden-gocuk-aciklamasi

  honda türkiye ise incelemeler devam ediyor demiş. çok pis patlayacaklar az kaldı.
 • soruna bir kaç forumda kaynak hatası denilmiş ama bu kaynak ile alakalı değil, kasanın rijitlik problemi var. muhtemelen japanese kardeşlerimiz aracı modellerken hata yaptı ve alt şasi gerekenden daha fazla esniyor. alt şasi gerekenden fazla esneyince de üst tarafta hiç hesapta olmayan gerilmeler ortaya çıkıyor. bu bir kola tenekesini üst ve alt taraflarından bastırarak sıkıştırmaya benziyor. nasıl o baskı altında yuvarlak kesit dışarı değil de içeri bükülmek zorunda kalıyorsa, burada da sac içeri göçüyor.
  eyyorlamam bu kadar.
 • sözlükte yeterli ilgiyi görememiş olması üzücü olan rezalet.
 • rezaletin kralidir. her arabanin kronik sorunu olabilir, mercedesin de var aston martinin de var. önemli olan firmanın arkasında durması. kendilerine tavsiyem honda türkiye ile bos yere hic mubatap olmasınlar. direkt olarak japonya ile irtibata geçsinler. ondan sonra honda türkiye sizi sike sike arayacaktır merak etmeyin.
 • eklemek isterim ki civic rs’ler ithal olduğu için onlarda olmuyormuş bilginize. türkiye’den üretilenlerde varmış bu.

  edit: sedanlar tr’ hbler ingiltere imiş.
 • daha önce bir arkadaşıma almak için incelediğim yerli üretim civic'te en az 5 adet üretim veya tasarım hatası bulduktan sonra bu başlığı görünce doğruluğuna şaşırmadığım rezalettir. çünkü buna benzer bir şikayeti daha önce de duymuştum. şu an yerli olarak üretilen civic'ler maalesef honda kalitesinin çok gerisinde. eski teknoloji motoru ve diğer can sıkan detaylarını, albenisi yüksek tasarımıyla örtmeye çalışsa da ilerleyen zamanlarda daha çok eleştiri alması muhtemeldir.
 • (bkz: ayni urunun turkiye icin daha kalitesiz uretilmesi)

  nedense aklıma ilk bu konu geldi.
 • k kasa kırmızı astralarda boya atması sorunuyla kapışır.
 • honda civic'lerin sorunsuzluk repütasyonunu yok edecek bir rezalettir. 2016-17 ikinci eli patlayınca sıfır arabaları nasıl satacak honda bundan sonra, mağdur vatadandaşı dehlerken düşünmemiş, bundan sonra da müstakbel müşteriler düşünmez, herkes golfçü pasatçı olur napalım.