şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fc5 kasa olarak piyasaya sürülen yeni civiclerdeki rezalettir. facebook’ta grupları olup 10bin takipçisi var. imza kampanyası başlatmışar. haberlere de çıkmışlar.

  https://youtu.be/g4y4jm_doys

  https://www.change.org/…app_sharetext_tr_tr:control

  arkaya doğru giden direkte zamanla göçük oluşuyor. honda civic türkiye ise tamamen durumu reddediyor. ama sorun ortada binlerce kişi 100 bin tl verip sıfır araç alıyor ama sonuç ortada. ilgi çekmemesi çok ilginç. büyük skandaldır. bazı fotolar şurada

  edit: konu çeşitli haber kanallarına düşmüş durumda. ayrıca konuyla alakalı teknik bir analiz de yapılmış.

  http://www.sekizsilindir.com/…ocuk-problem.html?m=0

  http://m.haberturk.com/…ocuk-sorunu-1672212-ekonomi

  http://www.sabah.com.tr/…urkiyeden-gocuk-aciklamasi

  honda türkiye ise incelemeler devam ediyor demiş. çok pis patlayacaklar az kaldı.
 • üretimden veya tasarımdan veya malzemeden kaynaklanan bir sorun olduğu çok açık olan göçüğün konu olduğu rezalettir.

  rezalettir çünkü anlaşıldığına göre honda şirketi sorumluluğu kabullenmeye yanaşmamaktadır. bu yine bir japon şirketi olan nikon'un benzer bir kalite sorunu karşısındaki tavrına çok benzemekte.
  bu japonlar tuhaf insanlar. hem çok onurlular hem de hatalarını kabullenme konusunda çok inatçılar.

  mağdur olanlara naçizane tavsiyem asla pes ermemeleri, olayı uluslararası forumlara, platformlara taşımaları, gerekirse honda'nın rakiplerinden destek alıp büyük patırtı yapmalarıdır.

  eşek yükü para verilen, üstelik kalite konusunda iddialı bir arabanın üreticisi böyle bir olayı örtbas edemez, edememelidir. ayyuka çıkan gürültü koparılmalı gereken ders verilmelidir.

  herkes haddini bilecek! kimse bu piyasada kral değil. hatalısın, o arabaları düzelteceksin.
  işte o kadar.
 • soruna bir kaç forumda kaynak hatası denilmiş ama bu kaynak ile alakalı değil, kasanın rijitlik problemi var. muhtemelen japanese kardeşlerimiz aracı modellerken hata yaptı ve alt şasi gerekenden daha fazla esniyor. alt şasi gerekenden fazla esneyince de üst tarafta hiç hesapta olmayan gerilmeler ortaya çıkıyor. bu bir kola tenekesini üst ve alt taraflarından bastırarak sıkıştırmaya benziyor. nasıl o baskı altında yuvarlak kesit dışarı değil de içeri bükülmek zorunda kalıyorsa, burada da sac içeri göçüyor.
  eyyorlamam bu kadar.
 • sözlükte yeterli ilgiyi görememiş olması üzücü olan rezalet.
 • bi çuval para verip tüplü araba alanlara müstehaktır.
 • rezaletin kralidir. her arabanin kronik sorunu olabilir, mercedesin de var aston martinin de var. önemli olan firmanın arkasında durması. kendilerine tavsiyem honda türkiye ile bos yere hic mubatap olmasınlar. direkt olarak japonya ile irtibata geçsinler. ondan sonra honda türkiye sizi sike sike arayacaktır merak etmeyin.
 • eklemek isterim ki civic rs’ler ithal olduğu için onlarda olmuyormuş bilginize. türkiye’den üretilenlerde varmış bu.

  edit: sedanlar tr’ hbler ingiltere imiş.
 • daha önce bir arkadaşıma almak için incelediğim yerli üretim civic'te en az 5 adet üretim veya tasarım hatası bulduktan sonra bu başlığı görünce doğruluğuna şaşırmadığım rezalettir. çünkü buna benzer bir şikayeti daha önce de duymuştum. şu an yerli olarak üretilen civic'ler maalesef honda kalitesinin çok gerisinde. eski teknoloji motoru ve diğer can sıkan detaylarını, albenisi yüksek tasarımıyla örtmeye çalışsa da ilerleyen zamanlarda daha çok eleştiri alması muhtemeldir.
 • (bkz: ayni urunun turkiye icin daha kalitesiz uretilmesi)

  nedense aklıma ilk bu konu geldi.
 • dizayn olarak çok farklı bir alet özellıkle hb kasa daha seksi ama bu sorun baya sıkıntı eğer gerçekten darbe almadı ise araçlar