şükela:  tümü | bugün
110 entry daha
 • o videoda çok konuşan aracı kırmızı olan adam var , hani kro arabası yapmak için üstüne birde masraf yapan , satiliga çıkarmış 140 bin tlye , açıklama kısmında göçükle ilgili bilgi yok.

  benden çıksın da kime girerse girsin, gerçi bende suç insanlardan insanlık bekliyorum.
 • 2012'de 1 yil boyunca, 2009 model honda civic kullanmis biri olarak uzmustur.

  eski honda'larin da kaporta zayiflik problemleri vardi ama bu rezalet gibi rezalettir.honda turkiye'nin tavri ise evlere senlik her zamanki gibi.

  bu is sadece turkiye'de uretilen civic'ler de degil, kanada ve diger ulkelerde de ortaya cikmis. yani civic in tasariminda bir problem olabilir. turkiye'de muhattap bulmak zor olabilir ama buralarda adamin gotunden kan alirlar.

  resmi bayii ler soru sormadan gocukleri tamir ediyorlar mis ama 2 ay sonra tekrar ortaya cikmis.

  http://www.civicx.com/…t-or-body-issue.3002/page-18
 • az önce yolda gördüğüm civic de de olan rezalettir. özellikle gittim yanına baktım. arka direklerde yamulma var.

  amk arabaya dünya para vericen kendi kendine direkler göçücek. iş mi bu.

  dünya çapında nasıl bir yol izlenecek. türkiye de ne yapılacak ikisinin arasındaki farkı merak ediyorum.
 • türkiye'nin üçüncü dünya ülkesi olmasıyla ilgilisi olması muhtemel rezalet.

  euroncap testlerinde hindistan'da ve avrupa'da üretilmiş aynı markanın aynı model testlerinde de araçların nasıl sınıfta kaldıkları görülebiliyor. polo'sundan, opel'ine kadar. zaten bu civic'lerde türkiye'de üretiliyor. aynı aracın hatchback'leri ingiltere'de üretiliyor ve onlarda göçük vakası yok.

  https://www.youtube.com/watch?v=rwf5fmuggtm
 • dsg lere hala hatalı diyen insanlar var. 2015 ten sonra mineral yağ geçişinden sonra dsg problemleri ortadan kalkmıştır. ki problemli olduğunu var sayalım 1500 lira mekatronik değiştirin babalar gibi kullanmaya devam edin.
 • 1500?’ye mekatronik değiştiğini sananların eleştiri yağmuruna tuttuğu otomobil. %16 indirimli 5300?ye değiştirdim, tecrübeyle sabit.

  not:2010 polo dsg
 • eğer dünyadaki diğer sedan civic'lerde de varsa honda'nın, sadece türkiye'de üretilenlerde varsa honda türkiye'nin de başını yakması gereken türden bir rezalet. honda türkiye'nin kendini toparlaması zaten gerekiyordu, ingiltere ve japonya'da üretilenlerle türkiye'de üretilenler arasında bariz bir kalite farkı hep vardı. belki bu bir kilometre taşı olur.
 • türkiye'deki üretim ile alakası olmayan rezalettir. hayır bunu ben basit bir internet araştırması ile görebiliyorum ama bu olaydan mağdur olmuş adam videoda götünden sallıyor, yok türkiye'de oluyormuş bu sadece de, malezya üretimi en kalitelisiymiş falan filan. sanki gidip malezya üretim hattını teftiş etti herif. hiç mi araştırmadın be adam? kaldı ki türkiye araba üretimine yabancı bir ülke değil. honda civic de türkiye'de üretilip yerli sanayi parça kullanım oranı en düşük araç yanılmıyorsam (oran %14 mü neydi, ki bu ülkemiz otomobil yan sanayisi için hoş birşey değil).

  buyrun bu amerika'daki civic sahiplerinin açtığı sayfa: http://www.civicx.com/…accident-or-body-issue.3002/

  bir civic rs sahibi olarak mağdur olanlardan değilim. oturduğum sitede bir adet daha rs var ve onda da görmedim ve şuana kadar da sadece bir araçta gördüm. yani bizim ülkedekilerin abarttığı kadar yaygın bir sorun değil anladığım ama gene de olmaması gereken birşey tabi.

  muhtemelen honda şuan durumun analizini, istatistiğini yapıyordur ve güvenliği etkileyen bir sorun olmadığı için tahminim geri çağırma yerine sorunu ücretsiz onarma yoluna gidebilir.

  daha önce vw ve peugeot araçlarım oldu ve diyebilirim ki civic rs şimdiye kadar ki araçlarım arasında komple paket olarak beni en tatmin edeni oldu.
 • fc5, keko3, zalım7 bilmem ancak bu aracın proje kodu honda 2sv 'dir. bilhassa geçtiğimiz kışın hatırı sayılır bir zamanını bu projede geçirmiş biri olarak öncelikle tırt bir üretim falan değildir. honda 'nın tedarikçilerinden karşılamasını istediği specler oldukça katı ve yüksek seviyede.

  ha bir de kapısına tıklatıp bah bahh nası da ses geliyor saccc nahadar ince diyen dayıya bayıldım. bu araçta o kapıların içerisinde thinsulate malzemesi var, o malzeme hala daha pek çok yeni araçta kullanılmıyor, honda ses ve yalıtım konularına takık bir firma bunu da bir parantez aç kapa olarak söylüyorum mevzu sac kalınlığı veya kullanılan malzemede kesinlikle değil. honda bu noktada seviyesini koruyor bana göre.

  benim tahminim aracın monozokuri - cost reduction faaliyetinden negatif olarak nasibini almış olması. maliyet azaltma çalışmasıyla birlikte gidilen tasarım değişiklikleri sonrası şase bir şekilde optimum rjit seviyeyi atlamış olmalı. bu göçüklerin sebebi aracın olması gerekenden daha gergin veya daha esnek oluşu. muhtemelen hareket halinde daha esnek, durur pozisyonda da gergin bir halde.

  katı seviyede yürütülen maliyet azaltma çalışmalarının asıl sebebiyse ne yazık ki türkiye gibi vergi şampiyonu ülkelerde uygun fiyatlı araç satabilmek. 2 sv 'nin müşteri portföyü bizleriz, japan veya uk değil. zira onlara giden araçlar türkiye 'de üretilmiyor. maliyeti düşürmek için bazen o kadar salakça hatalar yapılabiliyor ki aklınız durur. bu noktada aşağıda kapsamlı bir edit büdüt yaptım araçta hatalı olduğunu düşündüğüm tasarım değişikliği muhtemelen tüm fabrikalarda uygulanmış ve ortada bir global problem var.

  bence honda türkiye şu an şaseye birebir tutunan ne kadar aksam varsa incelemeli, gerekiyorsa level a datalarına geri dönüş yapmalıdır. burada bariz belli olan bir durum var ki o da honda bu üretime start vermeden önce bu dataları belli başlı sebeplerden dolayı level b, c, d olarak ilerletmiş. yoksa honda gibi bir markanın aracın rijit yapısıyla alakalı bir problem yaşamasının mümkünatı yok !?..

  benim şahsi görüşüme gelirsek, cvt şanzımanlı bir araç neden alınır cidden merak ediyorum. sene olmuş 2017, şehiriçinde kullanım için üretilmiş standart bir araçta hala neyin atmosferik motor kafası. honda abi yaaa vtec abi yaaa diye diye neandertal dönemden kalma motor teknolojilerinin sevdalısı olanlara aklım ermiyor.. bu araç zaten ölü doğmuş bir araçtı, bizim gibi piyasalara kaktırmak için üretildi. böyle hatalar olması da çok normal geliyor bana.. o itin götüne soktuğunuz renault dünyanın her yerinde aynı kalitede üretim yapmayı başarırken honda, toyota gibi markalar hedef aldıkları pazarlar haricinde kalan bölgelere üvey evlat muamelesi yaparlar, tıpkı ford 'un ford otosan 'a yaptığı gibi.. bu aldığınız tr üretimi araçlar pazarın kül kedisidir.. * ve daha da vahim olan şey şu ki türkiye 'de üretilirler ancak türkiye 'ye fındık kadar faydaları olmaz, neredeyse tüm tedarikçileri yurtdışındadır. yerli üretim seviyesinde kullandıkları çok az malzeme vardır. mesela biri demiş ki toyota olsaydı geri çağırırdı ben de diyorum ki aynısı toyota tr üretimi bir araçta olsun aynı sonucu alırsınız sıfıra sıfır elde var sıfır. sizin o okuyup da heyecanlandığınız geri çağırılma hikayeleri abd gibi halkını yasalarla koruyan ülkeler için geçerli.

  sanıyorsunuz ki insanlık japonların çok zkinde afedersin. onların derdi pazardaki payı kaybetmemek, sizin sikko pazarınız ve sizi umursamayan yasalarınız olduğu sürece kimse kılını kıpırdatmaz. şu an honda hq bürosunda zkini kaşıyan yönetim kurulu aynısı california 'da yaşansın gelip nasıl diz çöküp tövbe ediyorlar izleyin..

  edit büdüt : ben aracın müşteri bazındaki durumundan bihaberdim, çok mesaj atan oldu bu olay kanada üretimi, ingiltere üretimi araçlarda da varmış. demek ki global bir sıçış söz konusu. nasıl bir process / tasarım kaynaklı hata veya geçiş varsa ya tüm fabrikalar bunu uygulamış ya da geçişi sağlamış diyorum zannımca.. mesela bu abiler 2017 sonu itibariyle tüm honda plant 'lerde kullanılan tavan kumaşlarını da ortak olarak iyileştirmeye gidiyorlar. yani biri bir güzellik yakaladı mı diğer merkezlerde validasyonu tamamlayıp hemen aynı şeyi uyguluyor.. ben yine de aracın nerede üretildiği konusunun cidden araştırılması taraftarıyım, global sorunun kaynağı veya start noktası honda türkiye çıkabilir çünkü buna benzer başka bir hatayı yıllar evvel toyota 'da yaptı.

  aslında genel sorun şu ; sektörde taşlar o kadar hızlı hareket ediyor ki kimsenin bu araçları ve parçalarını uzun vadede test etme imkanı yok. bu uzun soluklu testleri sadece bmw, mercedes gibi markalar veya supercar üreticileri yapıyor çünkü yıllık volume ları çok düşük. yılda bilmem kaç yüz bin üretilen bir araç için uzun soluklu vp , tt fazları yapmak araçları pistlere salmak, tüm şartları birebir uygulamak ve bunları uzun soluklu yapabilmek neredeyse imkansız. süreçler fişşşeeek gibi geçiyor bir proje başlarken biri bitiyor, biri biterken yenisi geliyor, yenisi gelirken başka biri için prototip üretiliyor kimsenin kıçını kaşıyacak vakti yok böyle yüksek volume araçların üretiminde bu hatalar çok normal bence.
65 entry daha