şükela:  tümü | bugün
387 entry daha
 • aynı ortamda uzun süre bir birliktelik yaşamayınca çoğunlukla günübirlik bir muhabbetten öte gitmeyen ilişkidir. etrafınızdaki tüm dostlarınıza sevdiklerinize bakarsanız aslında kendi tercihiniz olarak gördügünüz ilişkilerinizin bile bir nevi maruz kalma olduğunu fark edebilirsiniz.
 • artık insanların çekindiği bir durum.
 • ben yeni insanlarla tanışmaktan çekinmezdim ta ki anlatacağım olaya kadar. bi kaç sene önce bir kadın mesaj attı. ne kadar hoşsunuz falan bizde eşimle gezmeye çıktık yeni insanlarla tanışmayı seviyoruz falan yazıyor.

  ayy dedim ne güzel yaşımıza uygun arkadaş edineceğiz diyorum eşime.

  neyse dedim biz havuzdayız aynı sitenin insanıyız diye düşünüyorum ben tüm iyi niyetim ve saflığımla. takılıyoruz gelin isterseniz diye.

  neyse kadın dedi şu an uzaktayız akşam geliriz.

  tamam dedim.

  eşim kızıyor tanımadığım insanlarla ne konuşacağım ben saçma sapan iş yapıyorsun diye. olsun sıkılıyoruz akranımız arkadaşımız olur falan diyorum ben. neyse vakit geçti akşam oldu kadın yazdı. yalnız biz (bkz: swinger) olursa gelelim yoksa sizi yormayalım diye. neye uğradığımı şaşırdım tabi bence gayet düzgün insanlardı. neyse sildim instagramdan engelledim gitti. aylarca yeni arkadaşlar edinme tutkumla tüm ailem tarafından dalga geçildi.

  tüm bu sebeplerle yeni arkadaşlar edinmeye karşıyım.
 • heyecan vericidir. güzeldir. her insandan öğrenilecek bir şey vardır illa ki.
 • uzun süredir yapmadığım eylem. insanlar bana artık birbirlerinin klonları gibi geliyor. tanışacak olsam da benzer özellikleri gördüğümde aynı filmi tekrar izliyormuş gibi hissediyorum. nevi şahsına münhasır insan görürsem ama alırım bir dal.
 • ben hayatımda birilerinin kalıcı olmasını istemiyorum artık, kalıcı derken sürekli beraber takıldığın, yediğin içtiğin ayrı gitmeyen insan türünden bahsediyorum. hani bir tabir vardır, az az ama sık yemek ye, he aynen öyle insanlar istiyorum. arada bir görüşeceğiz uzun uzun sohbet edeceğiz, eglenecegiz, sonra herkes yoluna. sonra başka birisi sonra bir başkası. hayatı 3, 5 kişi ile paylasmak sıkıcı, he çok eğlendiğin kafa dengi olan birisi olur biraz fazla takılırsın. ama hayatta en az bir adet dostum diyebileceğin birisi olmalı.
 • çok zorlandığım bir şey. kolayca sosyalleşebilen, tanımadığı insanlarla rahatça konuşabilen, geniş çevresi olan insanlara da hep imrenmişimdir.
  git, konuş, soru sor, sorulara cevap ver, tanış, tabularını anlamaya çalış, sınırı geçme ama soğuk da olma vs. derken düşündükçe geriliyorum.
  bazıları için kabus, başkaları için olmazsa olmazı olan olay bu yeni insanlarla tanışmak. keşke ben de kolayca yapabilsem ama sanırım insan 7’sinde neyse, 70’inde de o’dur lafını boşa dememişler.
 • ekşi sözlüğün en güzel yanıydı... yanıydı çünkü artık yeni insanlarla tanışalım, arkadaş olalım kafası biraz kayboldu sanki. bunda da kimsenin suçu yok toplum bu noktaya geldi. herkes haklı çekinmekte.
 • iyidir fakat yorucudur..
 • yeni insanlarla tanışmak kolay da bunu arkadaşlığa taşıma adımı gerçekleşmiyor her zaman, tanışılan herkes kafa dengi olacak diye bir şey olmadığı için bir süre sonra yüzeysel ilişkiler de sıkıcı bir hal alıyor, daha derin bir iletişim arıyorsun. bir de karşı cinsteki kişiler vücutlarının farklı bir kısmıyla düşünüp o düşünceleri dolaylı şekilde hissettirebiliyorlar, bu da çok rahatsız edici oluyor. yine de yapılması gereken bir eylemdir, yeni insanlar tanımadan ufkumuzu genişletmemiz zor.
51 entry daha