şükela:  tümü | bugün
 • kendisini geçtim, randevu alması bile dert kimlik türü. en yakın randevuyu 2 ay sonrasına veriyorlar. rezalet gibi rezalet anlayacağınız.
 • turkiye.gov.tr'de nufus ve vatandaslik isleri genel mudurlugu'nde sorgulatinca yurtici ve yurtdisi adreslerim gorunuyor. yeni kimlik karti almak icin randevu talep ettigimde ise, kayitli adresiniz yoktur diye randevu olusturmuyor.

  asmis sistem!
 • bugün başvuru için nüfus müdürlüğüne gittiğim kart. biraz başvuru kısmını anlatayım da belki birilerine yardımcı olur.

  öncelikle kaydınızın olduğu nüfus müdürlüğünden randevu alıyorsunuz. online randevu ya da 199'u arayıp halledebilirsiniz.
  randevu saatinden önce biyometrik fotoğraf çektirin. 1 tane bile yetiyor. okutup size geri veriyorlar zaten. ayrıca atmden vergi ödemeleri kısmında yeni kimlik/değiştirme kısmından 18,5 tl ödüyorsunuz. makbuz da verilir zaten. daha sonra randevu günü ve saatinde nüfus müdürlüğüne gidersiniz. orada 10 parmağınızın da izini alacaklar. fotoğraf ve imzanızı okutacaklar. şifre ve geçici kimlik belgesi verecekler. yeni kimlik de bir 10 gün içinde kayıtlı adresinize gelir.
  hayırlı, uğurlu olsun.*
  edit: bu entryi neden eksilediniz ki?