şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir "zam değil, güncelleme" vakası.

  az önce tv de gördüğüm habere göre, ulaştırma bakanımız, yeni köprülerin pahalı olmadığını, eskilerin yurtdışı emsallere göre ucuz kaldığını belirtmiş.

  ek: yazılı kaynak

  madem yurtdışını emsal alıyoruz, sayın bakana sormak istiyorum;

  dünyanın en ağır ötv vs. vergisi ile araç alınan ülkedeyiz. adeta bir araba alan bir de devlete alıyor. neden bunun için yurtdışını emsal almıyorsunuz?
  norveç te elektrikli araçlar ücretsiz olarak şarj ediliyor, vergileri yok ya da yok gibi. neden bunu da emsal almıyorsunuz? (ek: dm geldi, %100 elektrikli araçlarda tr de şu an mtv yokmuş. bunlar yaygınlaşsa, kw değerinden vergi alırlar, eminim)
  son olarak; sizce vatandaş mı devlete hizmet eder, devlet mi vatandaşa hizmet eder?
 • ucuz kaldıysa normal fiyatlara çıkarın bari, bizim yüzümüzden zarar etmeyin.

  bir türkiye klasiği.
 • ahahah, işte bu ya. zeka akıyor yemin ederim.

  vatandaş nedir, nasıl düzülürün en güzel örneklerinden birini daha yaşattınız. o zehir kafalarınız dert görmesin aq.
 • televizyonu açtığımda köprüsünü sıvazlıyordu, geçirecekse demek.
 • ödenen envai çeşit vergi hani bize yol, su, elektrik vs olarak dönüyodu? afedersiniz ama dönüp bize giriyo, hem de mükerrer kez. hepsi ateş pahası, eski köprüler ucuz diyerek insan aklını sınıyorlar. pardon ama bi kulağımızın arkası kaldı, sanırsam ona da az kaldı!
 • biraz önce dinlediğim açıklamada ulaştırma bakanı:

  "bu sözlerimden eski köprülere zam yapılacağı anlamı çıkmasın lakin bu eski köprülerde de bir artış olmayacağı anlamına da gelmiyor" dedi.

  bu cümleden sonra benim devreler yandı. ne demek istedi acaba?

  edit: eski köprülerden geçmek için izni olmayan araçların ödediği ceza, yeni köprü geçiş ücretlerinden daha azmış. bu olayı çözen yetkililer de cezalara zam yaparak insanları zorla yeni köprülere yönlendirmeye başlayacaklarmış. zam dedin mi kafalar pırıl pırıl.
 • taşak nedir nasıl geçilir sorusuna cevap niteliği taşıyan bir açıklama.