şükela:  tümü | bugün
  • sayin romalilar. yuruyedurun. gectigimiz ay yalniz, guzel ve bir o kadar da sacma ulkemize bir gezi yaptim. 7 farkli sehirde bulundugum bu gezide turkiye'deki ahlaki, sosyal, ekonomik erozyon ve hatta cokuntuyu yakinen gozlemledim. ve tipki misaki milli zamanlari gibi bazi faydali cemiyetler kurulmasini elzem gordum. cok lafi dolandirmayayim, daha @2'den tripler, kucuk einsteinlardan ayarlar yiyecegiz.

1- trafik canavari katli cemiyeti: bunu birinci siraya koydum cunku bu cemiyet sayesinde genis halk kitlelerine ulasmis olacagiz. muhtemelen surekli icinde yasadiginiz icin size yaya gecidinde yol verilmemesi, arabayla giderken tersten gelen bir barzonun ustunuze ustunuze surmesi garip gelmiyor ama nsa'da bunun kani beyninize sicratmasi gerekiyor. cocuk pusetiyle gezmem gereken sehirlerde bile 20 cuma namazi sevabi harcamisimdir bu gotler yuzunden. cozum ise bu cemiyette gizli. faili mechul bir takim cinayetlerin ulke sathinda cereyan etmesi kirmizida gecen gotelege acaba dedirtecek. ust sokakta biri yaya gecidinde durmadigi icin 43 yerinden desilmis bulundugu icin yaya gecidinde duruluyormus zaten amuga goyim, iyi olmus diyen adam aydinlanacak. boyle boyle muasir medeniyetler seviyesine ulasacagiz.

2- pislikle mucadele cemiyeti: bunun yontemleri daha soft ama daha kucuk dusurucu. yere tukuren, toplu tasimada kokan, tuvaletten sonra elini yikamadan milletle tokalasan, ortalik yerde burnunu karistiran, toplu tasima camlarini yagli saclariyla flulastiran tum pislik herif ve hanimlar sivil cemiyet ekipleri tarafindan ozgurlestirilecek. 12 saat genel temizlik adabi ogretilip sonrasinda alnina secimlerde kullanilan boyayla 3-5 gun cikmayacak sekilde temiz yazilacak. yemin ediyorum sadece bu fikrimden dolayi henkel, pg, unilever ceolarinin plaket gondermeleri lazim.

3- mudafa-i hukuk cemiyeti: sesi cok cikan, arkasi olan, cebinde parasi oldugu icin istedigine istedigini yapabilen, egitimli oldugu icin egitimsizi insandan saymayan, erk sahibi oldugu icin insanliktan nasibini kapi disina birakmis kisilere haksizlik yapacak bir cemiyet bu. mesela tek ozelligi babasinin cumhurbaskani olmasi olan dusuk eq sahibi bir adamin korumalari yoldaki sade vatandasi tartaklarken bir ok ile tartaklayan el delinecek, gozlerde dehset, kalplerde korku olusacak. alalim gerizekalimizi da gidelim diyecekler. yahut esini sirf fiziksel olarak ondan daha gucsuz diye baska seylere kizip doven, bicaklayan adamin gotu enlemesine ve boylamasina kesilerek bos otobuste ayakta ve yaptiginin yanlis oldugu dusundurulerek gonderilecek.

4- reddi algi cemiyeti: tum isi gucu algi olan, toplumun muhendisligini psikolojileri bozmak pahasina kendi dengesine degistirmek isteyen kim varsa taksim meydanina cikarilip halk onunde kara tahtaya ben bir algiciyim. ruzgar nereden eserse oraya donerim diye yuz kere yazdirilacak.

5- fanatik taraftar ayiklama cemiyeti: sporun birinci maksadinin fair play, eglence gibi seyler oldugunu unutan bireylere en sevmedigi rakibin sahasinda 1 mac ponponluk gorevi verilecek. hem eglenecek, hem para kazanacaklar.

6- dini satani biz de satariz cemiyeti: din simsarlarina karsi kurulacak cemiyet. fikri ve vicdani ozgurlugunu yasamasi disinda, munafiklik gibi bunu cikar amacina ceviren (bakiniz feto vs) kim varsa piyasaya montaj kasetleri cikarilacak. pasif.

daha cok var da simdilik benden bu kadar. bu cemiyetleri ve sizin de ekleyeceklerinizi kurup isimize gucumuze bakalim.
  • altın bazuka cemiyeti : görevi "tam bazukalık" diyeceğimi tipleri ve oluşumları altın bazuka ile ortadan kaldırmakla görevli bir cemiyettir.

bazı bazukalar kurul tartışması ve onayı ile atılabilirken bazılarının kurul kararına bile ihtiyacı yoktur. (örn: a haber tam bazukalık , kurul kararına ihtiyaç duyulmasına gerek yok)
    altın bazuka cemiyeti ile daha mutlu yarınlara hep beraber :)