şükela:  tümü | bugün
 • bu tavrı alelade bir alman teknik üniversitesinden mezun olan türk arkadaşıma yaptılar çocuk anavatana dönmekten vazgeçti, 3 aya bir (bkz: sonusuzluk havuzu) olan otellerden fotoğraf atıyor, kışın güney yarım küreden, yazın ise kuzeyden. bir en az 1 yaşında mercedes ile fotoğrafı var %99 kendisinin. evi kesin almıştır. hem (bkz: die turkei)'de hem de (bkz: deutschland)'da.

  sanırım bir 5 bin'i görüyordur aylık.
 • madem hiçbir şey bilmiyor, madem sen egiteceksin, ne sikime mühendislik mezunu arıyorsun? git ilk okul, lise mezunu veya bilimum asgari ücretle çalışacak fakülte mezunlarını al ise.

  tanım: doğru yolda olan muhendistir.
 • (bkz: trollükle orospu çocukluğu arasındaki ince çizgi)

  edit. şu boktan troll başlık ve bu boktan entry bir işe yarasın bari: panenteist yavudi spinoza nickli makine muhendisi çaylak arkadaşımız iş ariyormuş. ilgilenenler kendisine ulasabilirse cv'sini ulaştirmak istiyor.
 • kıçını yırtsa dahi mühendis olamayacak olan gerzeklerin düşük zeka seviyeleriyle mühendislere laf atma çabasıdır. adama derler ki ulan puşt sen gidip itlik yaparken o adam ders çalışıyordu. sen işe başlayıp para kazanırken o adam üniversite okuyordu tonla para harcıyordu strese giriyordu. düşündün mü bunları cahil soytarı. mezun olduktan sonra sen ne yapıyorsun bir robot gibi malı oradan al oraya koy, mühendis ne yapıyor riske giriyor. yanlış bir hesabında binlerce dolar zarara girebiliyor, para kazandığı diploması riske girebiliyor. o aptal beyinlerinizle gerzekçe yapmadan önce az düşünün.
 • yeni mezun bir muhendise asgari ucret degil, yasam giderlerini karsilayabilecegi bir maas verirseniz, performansi artan bir muhendisiniz olur. herhangi bir konu hakkinda istikrarli gelismek yasam kalitesiyle alakalidir. yasam kalitesini sagladiginiz muhendis size daha cok para kazandirir, ha pardon daha iyi somurebilirsiniz.
 • 12 yıllık yazılımcıyım bu tarz işverenler her yerde varlar adamlar her başvuru yaptığınız yerde bir deneme sürecinden bir öğretme durumundan bahsediyorlar çalışmayın oğlum böyle ibnelerin yanında gidin asgari ücretle çalışacağınıza evinizde yatın daha iyi amk...
  edit : başlığı açan kişinin entry'lerine tekrar baktım acaba vicdansızlık mı ettim diye az bile demişim, adam swinger ortamına beraber katıldığı kadını "köpeğim olmazsan herkese anlatırım..." diyerek tehdit etmiş, yanında çalıştırdıklarını nasıl sikebileceğini siz hayal edin... mühendis yetiştirdiğini iddia eden ama kendini yetistirememiş sözde işveren beyanı böyle birşey...
 • yedi yirmi dört asgari ücrete çalışmaya kadar ben de destekledim. asgari ücrete tamam da mesai hakkını niye vermek istemiyosun sayın işveren? işine yaramıyo adam madem babanın hayrına mı alıyosun işe? adamlara iş öğretip maaşlarını kendi belirleyecekleri şirketlete gitmeleri gibi bir misyonu mu var şirketinin?
 • dünya'nın en doğal şeyidir.

  asgari ücreti, vasıfsız düz işçi bile hak etmez.
 • başlığı açan %99 troll ancak bu kafa yapısına sahip çok sayıda niteliksiz (kibar olmaya çalışıyorum) patron var ve bazı çalışanlar dahil bunu normal bir şeymiş gibi kabul ediyor. daha önce de benzer başlıklarda yazıldığı gibi siz bir işe girdiğinizde aslında hayatınızı satıyorsunuz. bunu asla unutmayın. işveren karşılığını vermek zorunda. o diplomayı almak için harcadığınız yıllar da karşılığı alınması gereken bir şey. siz ilkokul mezunu bir işçi ile aynı maaşa başlıyorsanız (ki 3000 den aşağı alan mavi yaka şu an yoktur muhtemelen) alın o diplomanızı çöpe atın ve siz de işçi olun. en azından kafanız rahat olur. bir işçi belki bir tane makineden sorumlu siz belki tüm fabrikadan sorumlu olacaksınız. en ufak hata da tepenize binecekler. sorumluluk fazla ise maaş da fazladır bu kadar net.

  işveren sizin eğitiminize, diplomanıza saygı duymuyorsa orada çalışmanızın anlamı yok. iş yerinde saygının ölçüsü paradır. gidin bakın bu kobi bile denemeyecek atölyeden bozma yerlerde işçilerin, usta başıların değerini görün. 20-25 yıldır çalışan, 4000-5000 liraların bile üzerinde maaşlar alan ustalar görebilirsiniz. mühendislik usta-çırak ilişkisi ile öğrenilen bir şey değildir. bir nevi o firmanın aklıdır mühendis ve işi de ona göredir. katacağı değer de uzun vadelidir. her firmadaki spesifik görev biraz farklı olabilir. size eşşşek gibi gereken oryantasyonu vermek zorundalar.eğitim demedim bakın. okulda aldığınız eğitim zaten yeterli ama işin spesifik girdilerini, çıktılarını, görev tanımını tabiki de öğretmek zorundalar eğer sizi uzun vadeli kullanmak istiyorlarsa. bunun dışında da öğrenmeniz gereken bir şey yok. varsa da siz mühendislik adı altında amelelik yapıyorsunuz demektir.

  biri sizi asgari ücret ile başlatmak istiyorsa emin olun olun o maaşı artırmak için de binbir zorluk çıkaracaktır. böylelerini iyi bilirim. bir kendilerini akıllı sanırlar. binbir türlü illegal iş yaparlar vergi kaçırmak dahil.