şükela:  tümü | bugün
  • esnek çalışma saatlerine dikkat edin.
  • ingilizce bilmiyorsanız ingilizce öğrenin
  • kendinize amele muamelesi yaptırmayın. itü mezunu mühendise depoda koli taşıtmaya çalışan amir gördü bu gözler.
  • sürekli olarak elinizde ki telefonla oynaşmayın. mesajlaşmayı bırakıp, enerjinizi işinizi öğrenmeye harcayın. 1-2 sene tecrübe kazanınca "oldum artık ben yeeaaaa" havalarına girmeyin, tecrübeli abileriniz mabadınızı keser.
  • "ben odtü itü ytü falan mezunuyum o halde en iyisiyim, özellikle anadolu'daki üniversitelere gidenlerden bir cacık olmaz, en iyi eğitimi biz alıyoruz yeaa, biz onlardan fazla para hakediyoruz" triplerine girmeyin. iş hayatına atılınca bu triplerin çok pis götünüzde patladığını görüyorsunuz sonra, hem yüzünüze karşı höykürerek gülünüyor. acındırmayın kendinizi. adam gibi kendinizi geliştirin, aldığınız eğitimle yetinmeyin, dürüst çalışın, yeter.
  • aldığınız üniversite eğitimini kötülemeyin, bunun yerine diğer üniversitelerle karşılaştırarak bilgi sahibi olun.

örneğin, ege üniversitesi mezunuyum, diğer üniversitelerde ne kadar mühendis uygulama eğitimi alıyor bunlara bakın.

sahip olduğunuz niteliği kötülerseniz, eksik kalırsanız, anadolunun en ücra köşesinden zehir gibi bir mühendis çıkar sizi ezer.

bir mühendis 18 yaşında eğitimini almaya başladığı yıldan ölüme kadar kendini her alanda geliştirmelidir.
  • aramıza hoş geldiniz.avm'de çok eleman açığı var.değerlendirin mutlaka.bu sözlerimi makaraya almayın, cebinizde para olsun isterim.
  • odtu bogazici vs mezunu iseniz rahat olun.aldiginiz egitimin kalitesi ve yabanci dil bilginizle istediginiz triplere de girin. suratina honkurerek gulunenler 1000 liraya is arayan anadolu mezunlari olacak bu baslikta da bunun ezikligini ceken insanlarin enrylerini dikkate almayin.
  • sertifika kasıcam diye götünüzü siktirmeyin.

çoğu zaman 4 soru sorulacak:

1. askerlik?
    2. ingilizce?
    3. tecrübe?
    4. servis güzergahında mısın?